poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Miliony dla gorzowskiego szpitala! Będą nowe parkingi, chodniki i place

Miliony dla gorzowskiego szpitala! Będą nowe parkingi, chodniki i place

Gorzowska lecznica planuje zrealizować dużą inwestycję polegającą między innymi na modernizacji układu komunikacyjnego i spalarni. Projekt został już pozytywnie zaopiniowany przez rządowy system IOWISZ, a to oznacza, że zadanie może się rozpoczynać!

Nieco ponad 39 milionów złotych otrzyma gorzowska lecznica na realizację projektu związanego z przebudową wewnętrznego systemu komunikacyjnego oraz zmodernizowanie spalarni. Właśnie takie zadanie stoi teraz przed szpitalem. Co to oznacza dla mieszkańców?

Przede wszystkim pojawi się 936 nowych miejsc parkingowych, z czego 550 znajdzie się przy ulicy Dekerta, a 386 przy ulicy Walczaka.

Od dekady bardzo mocno inwestujemy w ochronę zdrowia. To nie jest nowy komunikat. Przyzwyczailiśmy już mieszkańców, że Samorząd Województwa Lubuskiego stawia na ochronę zdrowia. Jest to nasz priorytet. A inwestujemy nie tylko w infrastrukturę, sprzęt wysokospecjalistyczny, ale również w kadrę. Z powodzeniem działa kierunek lekarski. Teraz przyszedł czas na uporządkowanie układu komunikacyjnego, na budowę parkingów i infrastruktury z tym związanej – powiedziała Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego.

Jeśli chodzi o kompleks przy Dekerta to powstaną tam nowe drogi i chodniki, a przy nich punkty ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Będzie też nowe, ledowe oświetlenie, a także wiaty dla rowerów i elementy małej architektury.

To nie koniec, bo zadbano także o wypoczynek i relaks pacjentów oraz ich gości. Dlatego też między budynkiem H a budynkiem dziennego oddziału chemioterapii utworzone zostanie specjalne miejsce wypoczynku wraz z sensorycznym placem zabaw. Będzie też ścieżka edukacyjna.

Co więcej wyremontowany zostanie podziemny tunel stanowiący łącznik komunikacyjny, którym prowadzone są m.in. dostawy leków czy pościeli.

Sporo zmian szykuje się także w szpitalu przy Walczaka, gdzie wybudowane zostaną nowe drogi, chodniki, zmodernizowana będzie kanalizacja sanitarna i oświetlenie. Tutaj także pojawi się nowa organizacja ruchu i wiaty dla rowerów.

Tutaj, tak jak przy Dekerta nie zabraknie również miejsca do odpoczynku. Przy pawilonie numer 6 utworzony zostanie zewnętrzny plac rekreacyjno-rehabilitacyjny, a w nim stoły do gry w tenisa, szachy, piłkarzyki i miejsca relaksu przy terenach zielonych.

Całkowity koszt projektu, w ramach którego zmodernizowana zostanie także wieża ciśnień i sieć wodno-kanalizacyjna w szpitalu Obrzycach, wynosi ponad 47 mln 800 tys. zł., z czego 30 mln to dofinansowanie w ramach programu Polski Ład, a reszta to wkład własny Województwa Lubuskiego.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
pochmurnie
12.1 ° C
12.1 °
12.1 °
89 %
1.3kmh
20 %
pon.
24 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
30 °
pt.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE