niedziela, 3 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Gorzowskim uczniom będzie cieplej! Szykuje się termomodernizacja dwóch szkół

Gorzowskim uczniom będzie cieplej! Szykuje się termomodernizacja dwóch szkół

Urzędnicy wybrali właśnie firmę, która zajmie się wykonaniem projektów termomodernizacji Zespołu Szkół nr 14 i Szkoły Podstawowej nr 5. Budynki zostaną nie tylko docieplone, ale staną się też… energooszczędne, bo w planach jest montaż instalacji fotowoltaicznej.

Gorzowskie szkoły zostaną docieplone

W szkołach zrobi się zdecydowanie cieplej, a to świetne wiadomości dla uczniów. To niezwykle ważna inwestycja, ponieważ obecnie ani ZS nr 14, ani SP nr 5 nie posiadają funkcjonujących systemów dociepleń. Już niedługo wszystko się zmieni, bo w obu budynkach, zgodnie z audytami energetycznymi, docieplone zostaną przegrody budowlane, zmodernizowany będzie węzeł c.o., wymieniona stolarka okienna i drzwiowa, instalacja c.w.u. i c.o. oraz instalacja elektryczna. A to nie koniec.

– W planach jest montaż paneli fotowoltaicznych oraz wykonanie instalacji wentylacyjnej z odzyskiem. Wpłynie to m.in. na zmniejszenie zużycia energii, poprawę warunków edukacyjnych i obniżenie kosztów eksploatacyjnych – informuje Ewa Iwańska, dyrektor spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

Wykonawca projektu wybrany

Gorzowscy urzędnicy rozstrzygnęli już przetarg na wykonawcę, który zajmie się przygotowaniem dokumentacji projektowej.

W samym przetargu zgłosiło się aż pięć chętnych firm – najkorzystniejszą ofertę przedstawiło Studio Projektu Budowlanego FILAR z Piły. To właśnie ta firma zajmuje się dokumentacją zarówno w przypadku „czternastki” jak i SP 5.

Koszt wykonania projektu termomodernizacji ZS nr 14 wyniesie prawie 70 tys. zł, natomiast w przypadku SP nr 5 będzie to niecałe 65 tys. zł.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
słabe opady śniegu
-1.8 ° C
-1.8 °
-1.8 °
82 %
1.8kmh
100 %
niedz.
-1 °
pon.
-1 °
wt.
-0 °
śr.
1 °
czw.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE