środa, 17 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraStudenci Uniwersytetu Zielonogórskiego otrzymają wyższe stypendia

Studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego otrzymają wyższe stypendia

Uniwersytet Zielonogórski poinformował o zwiększeniu stypendiów na rok akademicki 2023/2024. Decyzje o przyznaniu stypendium studenci i studentki otrzymają na swoje indywidualne konta w elektronicznym systemie Uniwersytetu Zielonogórskiego pod koniec listopada.

Zwiększone zostaną stypendia socjalne oraz stypendia dla studentów ze stopniami niepełnosprawności. Studenci i studentki w roku akademickim 2023/2024, którym zostaną przyznane środki, będą otrzymywać:

  • stypendium socjalne w wysokości 1500 złotych,
  • stypendium I stopnia dla studentów o znacznym stopniu niepełnosprawności w wysokości 900 złotych,
  • stypendium II stopnia dla studentów o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności w wysokości 700 złotych.

Dodatkowo zwiększone zostały zapomogi dla studentów. Teraz będą mogli oni otrzymać cztery tysiące złotych.

Uniwersytet Zielonogórski informuje, że w związku z koniecznością wprowadzenia stosownych zmian w regulaminie świadczeń dla studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego informujemy, że decyzje w sprawie stypendium doręczane będą studentom za pomocą środków komunikacji elektronicznej – na indywidualne konto w elektronicznym systemie Uniwersytetu Zielonogórskiego – w ostatnim tygodniu listopada 2023 r.

Na stronie Działu Spraw Studenckich pojawiła się także instrukcja odbioru decyzji w systemie elektronicznym. Znajdziecie ją TUTAJ.

Pod koniec września na Uniwersytecie Zielonogórskim zmienił się także regulamin przyznawania stypendiów socjalne i stypendiów dla osób niepełnosprawnych. Wcześniej były one przyznawane na rok akademicki, a obecnie studenci i studentki otrzymują decyzję o przyznaniu powyższych świadczeń na semestr. Najbliższa szansa, aby postarać się o te stypendia będzie dostępna w terminie od 1 do 15 marca.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
23.3 ° C
23.9 °
22.4 °
34 %
4.8kmh
100 %
śr.
25 °
czw.
26 °
pt.
28 °
sob.
28 °
niedz.
30 °

NAJPOPULARNIEJSZE