niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Grudniowy LandsbergOn już gotowy! Jak zdobyć fantastyczny magazyn?

Grudniowy LandsbergOn już gotowy! Jak zdobyć fantastyczny magazyn?

Wyszedł już kolejny numer niezwykłego, gorzowskiego magazynu famntastycznego pt. „LandsbergOn”. Czytelnicy ponownie będą tu mogli znaleźć ciekawe historie o Gorzowie pisane przez… samych mieszkańców! Tym razem tematem przewodnim był cyberpunk.

„LandsbergOn” to wydawany średnio co pół roku magazyn, zawierający opowiadania w klimacie fantasy, science-ficition lub horror. Jego wyjątkowość polega na tym, że jest to pismo w całości dedykowane Gorzowowi i stworzone przez jego mieszkańców. To właśnie gorzowianie piszą opowiadania, które następnie nadsyłają do redakcji, a jej członkowie decydują o tym które zostaną wydrukowane na łamach magazyny. Również mieszkańcy tworzą szatę graficzną i zjamują się całym wydaniem.

Jak będzie wyglądał Gorzów za… 100 lat?

Za każdym razem magazyn ma inny temat przewodni. Tym razem jest to tajemniczo brzmiący… cyberpunk, czyli dystopijne wizje tego jak nowoczesne technologie wpływają na nasze życie – informuje Mariusz Sobkowiak, prezes Stowarzyszenia Novum, redaktor naczelny magazynu.

W magazynie znajdują się m.in. takie opowiadania jak „Ars Moriendi nowej generacji”, „Nowa fura szefa” czy „Egzorcyzmy nad rodem Jenkins”. Jest też wywiad z Michałem Gołkowskim pod nazwą: „SybirPunk to przyszłość, o jaką nikt nie prosił, a na jaką niestety zasłużyliśmy”

Gdzie można dostać najnowszy „LandsbergOn”?

Najpierw magazyn w wersji papierowej rozdany zostanie uczestnikom spotkania autorskiego, które zaplanowano 16. grudnia. Odbędzie się ono o godzinie 17:00 w Klubie Kultury „Jedynka” przy ulicy Chrobrego.

Później, pismo dostępne będzie w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie przy ul. Sikorskiego. Egzemplarze można otrzymać bezpłatnie!

Ponadto, wszystkie wydania magazynu dostępne są też w Internecie na stronie: www.landsbergon.pl.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
54 %
2.1kmh
100 %
niedz.
19 °
pon.
25 °
wt.
24 °
śr.
19 °
czw.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE