niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Instrumenty za miliony trafią do Filharmonii Gorzowskiej

Instrumenty za miliony trafią do Filharmonii Gorzowskiej

Dzięki dotacji od miasta gorzowska Filharmonia może kupić nowe instrumenty muzyczne, które będą służyć artystom. Dzięki nowoczesnym instrumentom klasy mistrzowskiej koncerty organizowane w Filharmonii będą jeszcze bardziej porywające!

Filharmonia przymierza się właśnie do zakupu dwóch nowych kontrabasów, fagotu i zestawu kotłów orkiestrowych. To instrumenty klasy mistrzowskiej, których łączna wartość oscyluje w granicach… miliona złotych! Ich kupno jest możliwe dzięki miejskiej dotacji.

Przetarg na zakup instrumentów został już ogłoszony

Jak informują urzędnicy: przetarg powinien zostać rozstrzygnięty jeszcze w tym miesiącu, a to oznacza, że instrumenty trafią do muzyków w grudniu tego roku.

Instrumenty klasy mistrzowskiej, muszą odpowiadać najwyższym standardom jakościowym i technicznym, wynikającym z funkcji i przeznaczenia – przyznaje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy z gorzowskiego magistratu.

Zakup instrumentów to jeden z elementów projektu modernizacji i wyposażenia obiektów kultury w mieście. Wcześniej, w jego ramach ogłoszono przetarg na zmianę wysłużonych foteli w Centrum Edukacji Artystycznej – Filharmonii Gorzowskiej, czy zakup sceny dla Miejskiego Centrum Kultury.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
21.6 ° C
21.6 °
21.6 °
53 %
4.6kmh
100 %
niedz.
22 °
pon.
24 °
wt.
26 °
śr.
29 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE