czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczPacjentki i noworodki zostaną bez opieki? Pracownicy szpitala z apelem do mieszkańców

Pacjentki i noworodki zostaną bez opieki? Pracownicy szpitala z apelem do mieszkańców

W związku z planowaną decyzją o likwidacji oddziału Ginekologiczno-Położniczo-Noworodkowego w międzyrzeckim szpitalu, pracownicy wystosowali apel do mieszkańców, w którym proszą o składanie petycji mających zatrzymać tę decyzję. Z wnioskiem do odpowiednich władz może wystąpić każdy, któremu dobro szpitala leży na sercu.

Likwidacja oddziału to z pewnością nie są dobre informacje dla pacjentek z Międzyrzecza. Jeśli zniknie porodówka, ginekologia i oddział opieki nad noworodkami to panie będą musiały korzystać z opieki oferowanej przez szpitale z pobliskich miejscowości. A to nie tylko niewygoda, ale też dłuższy czas oczekiwania na uzyskanie pomocy.

Z decyzją o likwidacji nie zgadzają się także sami pracownicy oddziału. W obiegu znalazł się ich apel, w którym proszą mieszkańców o pomoc.

Petycja do mieszkańców Międzyrzecza

Jak przyznają pracownicy: likwidacja Oddziału Ginekologiczno-Położniczo-Noworodkowego podyktowana jest odmową wykonywania świadczeń medycznych dotyczących noworodków przez pediatrów międzyrzeckiego szpitala.

Jak przyznają obecni pracownicy: 3 pediatrów złożyło wypowiedzenia kontraktów, w których byli zobowiązani do wykonywania świadczeń na rzecz oddziału noworodkowego.

„Od początku istnienia oddziału oraz w innych szpitalach powiatowych w Polsce, w których są oddziały pediatrii i noworodkowy świadczenia na rzecz noworodków wykonują lekarze z oddziału pediatrycznego. Nie zgadzamy się na bycie zakładnikami 3 osób. Podkreślić należy także, że według informacji Prezesa Szpitala, zamknięcie oddziału położniczego wiązać się będzie z zamknięciem oddziału ginekologicznego. Pozbawi to mieszkanki naszego powiatu także diagnostyki i i opieki ginekologicznej, w tym leczenia operacyjnego.

W tej sytuacji potrzebujemy pomocy i wsparcia wszystkich osób, instytucji, organów samorządowych, które pomogą utrzymać pracę oddziału, umożliwiając pacjentkom rodzenie dzieci w macierzystym szpitalu” piszą w apelu pracownicy oddziałów.

Każdy kto chce pomóc i nie zgadza się z decyzją o likwidacji oddziałów może wysłać petycję w tej sprawie do Starosty, Zarządu Powiatu, Rady Powiatu, a także do Zarządu i Rady Nadzorczej Szpitala Międzyrzeckiego.

Władze szpitala zabierają głos w sprawie likwidacji oddziału

Do sprawy odnieśli się także główni zainteresowani, czyli zarząd szpitala w Międzyrzeczu. W mediach społecznościowych lecznicy pojawił się wpis, w którym władze zapewniają, że dokładają wszelki starań, by oddział nie został zlikwidowany.

„Oświadczam, że powielane w mediach społecznościowych informacje dotyczące podjęcia decyzji o likwidacji oddziału ginekologiczno-położniczo-noworodkowego w Szpitalu w Międzyrzeczu są nieprawdziwe, gdyż taka decyzja nie została podjęta. Oddział ten funkcjonuje i zapewnia w niezmienionym zakresie oraz na dotychczasowym poziomie ciągłość świadczeń medycznych. Wszystkim pacjentkom zgłaszającym zamiar uzyskania świadczeń w Szpitalu są one udzielane według obowiązujących w tym zakresie standardów.

W obrębie oddziału ginekologiczno-położniczo-noworodkowego wystąpiły określone problemy kadrowe, brakuje lekarza neanatologa. Takich lekarzy brakuje w Województwie Lubuskim. Niemniej Zarząd Szpitala czyni starania aby pilnie zostały one rozwiązane. Podkreślam przy tym, że zaistniałe problemy kadrowe nie mają wpływu na dotychczasowy zakres udzielanych świadczeń przez Szpital ani na ich poziom.

Na obecną chwilę trwają analizy finansowo-organizacyjne oddziału. W tym roku w stosunku do ubiegłego roku nastąpił spadek porodów o 1/3, co wymusza przeorganizowanie pracy lekarzy, zwiększenia ilości czasu pracy w poradni, a tym samym zapewnienie zwiększenia dochodów całego oddziału” pisze w oświadczeniu Prezes Zarządu Szpitala Międzyrzeckiego.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
15 ° C
15.9 °
15 °
91 %
3.8kmh
100 %
czw.
22 °
pt.
25 °
sob.
26 °
niedz.
25 °
pon.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE