niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieKolejne zmiany na budowie, wahadło będzie dłuższe

Kolejne zmiany na budowie, wahadło będzie dłuższe

Mamy najnowsze informacje na temat działań firmy Strabag i inwestora Wody Polskie w sprawie wahadła przy moście tymczasowym w Krośnie Odrzańskim. Już od 13 listopada wahadło zostanie wydłużone. Nadal nie wiadomo ile potrwa przebudowa – są sprzeczne informacje.

Wykonawca wykonał jeden z murów dużo szybciej niż pierwotnie zakładał w harmonogramie. Dzięki temu uda się przyspieszyć wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu po stronie południowej mostu i faktycznie zamiast szacowanej połowy grudnia będzie to poniedziałek 13 listopada – pisze w mailu do naszej redakcji Jarosław Garbacz, rzecznik prasowy Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie – Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Mowa tutaj o organizacji ruchu związanej z budową prawej części docelowej jezdni DK29 oraz wlotów skrzyżowania ul. Murnej. Co to oznacza dla mieszkańców? Prawdopodobnie przez jakiś czas będziemy mieli jedno bardzo długie wahadło zaczynające się na wysokości PKS, a kończące się po drugiej stronie mostu ul. Bolesława Chrobrego 4. Pozwoli to na uniknięcie dwóch wahadeł, które jeszcze bardziej utrudniłoby ruch. Jest jednak nadzieja na sprawniejszy przejazd.

Równocześnie finalizowane są prace projektowe nad uruchomieniem dodatkowego pasa ruchu kosztem chodnika, znajdującego się w pasie drogi krajowej w bezpośrednim sąsiedztwie nieruchomości PKS na wysokości dworca autobusowego. Dodatkowo analizowana jest możliwość poszerzenia jezdni na zjeździe z mostu tymczasowego po stronie północnej. Dążymy do szerokiego wprowadzenia korekt w organizacji ruchu, którą wdraża wykonawca, aby możliwie najbardziej upłynnić przejazd przez Odrę w centrum Krosna Odrzańskiego – dodaje J. Garbacz

Czy to rozwiąże problemy? Nie jesteśmy przekonani, gdyż po stronie północnej jest zbyt duży skręt dla samochodów ciężarowych, aby udrożnić przejazd. Dodatkowo jak informuje firma Strabag – Na tę chwilę rozwiązanie takie jest niemożliwe ze względu na komorę zasów dla wodociągów biegnących pod dnem Odry – informuje Łukasz Mielnik z biura prasowego firmy Strabag.

Pozostaje jeszcze dosyć otwarte pytanie ile potrwa wahadło. Ł. Mielnik pisze do nas wprost, że wahadło będzie funkcjonowało… do grudnia 2024 roku. Stoi to w sprzeczności z informacjami, które otrzymujemy od inwestora, czyli Wody Polskie. Postanowiliśmy tę sprawę wyjaśnić.

Ponaglamy i dopingujemy wykonawcę, aby zrealizował całe zadanie jak najszybciej. Zgodnie z obecnymi umowami musi bezwzględnie zakończyć wszystkie prace na przełomie sierpnia i września przyszłego roku. Przy takim harmonogramie przełożenie ruchu na odrestaurowany stary most, planowane jest wiosną. Wykonawca ma tego świadomość, ponieważ nasi pracownicy są w stałym kontakcie z przedstawicielami firmy realizującej roboty – otrzymujemy odpowiedź od rzecznika prasowego Jarosława Garbacza.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie umiarkowane
24.8 ° C
24.8 °
23.8 °
39 %
1.6kmh
83 %
niedz.
25 °
pon.
25 °
wt.
27 °
śr.
18 °
czw.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE