czwartek, 2 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Jak załatwić sprawy i gdzie spędzić wolny czas? Poradnik dla Ukraińców

Jak załatwić sprawy i gdzie spędzić wolny czas? Poradnik dla Ukraińców

Miejscy urzędnicy stworzyli „Poradnik dla Obywateli Ukrainy”, w którym znajdują się wszystkie informacje niezbędne uchodźcom zarówno do załatwienia formalnych spraw jak i miłego spędzenia czasu w Gorzowie.

Poradnik został już przekazany Ukraińcom przebywającym w halach przy ulicach Słowiańskiej i Puszkina. Przypomnijmy: to tam ulokowani zostali wszyscy ci, którzy uciekli przed wojną do Gorzowa, a którzy nie znaleźli schronienia w prywatnych domach. Trafił też do gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie i do Wydziału Spraw Społecznych.

W poradniku znajdują się między innymi informacje dotyczące tego jak i gdzie załatwić urzędowe sprawy, w tym: jak uzyskać numer PESEL, gdzie znaleźć zakwaterowanie, na jaką pomoc socjalną i prawną można liczyć czy gdzie uzyskać pomoc dotyczącą zdrowia.

Ale to nie koniec. W broszurze znajdują się nie tylko kwestie dotyczące oficjalnych, formalnych spraw, ale także tych nieco przyjemniejszych. Mianowicie, chodzi m.in. o to gdzie i jak można spędzać wolny czas w Gorzowie, znajduje się tam wykaz instytucji kultury oraz mapa Gorzowa, która ma ułatwić poruszanie się po mieście.

Wszyscy zainteresowani mogą się zgłaszać po poradnik do sali obsługi w głównym budynku Urzędu Miasta przy ulicy Sikorskiego oraz do punktu „Migrants Informacyjny Punkt dla Uchodźców z Ukrainy w Gorzowie” przy ul. Hawelańskiej.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
0.6 ° C
0.6 °
0.6 °
81 %
2.6kmh
55 %
czw.
1 °
pt.
6 °
sob.
3 °
niedz.
2 °
pon.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE