poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Jak załatwić sprawy i gdzie spędzić wolny czas? Poradnik dla Ukraińców

Jak załatwić sprawy i gdzie spędzić wolny czas? Poradnik dla Ukraińców

Miejscy urzędnicy stworzyli „Poradnik dla Obywateli Ukrainy”, w którym znajdują się wszystkie informacje niezbędne uchodźcom zarówno do załatwienia formalnych spraw jak i miłego spędzenia czasu w Gorzowie.

Poradnik został już przekazany Ukraińcom przebywającym w halach przy ulicach Słowiańskiej i Puszkina. Przypomnijmy: to tam ulokowani zostali wszyscy ci, którzy uciekli przed wojną do Gorzowa, a którzy nie znaleźli schronienia w prywatnych domach. Trafił też do gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie i do Wydziału Spraw Społecznych.

W poradniku znajdują się między innymi informacje dotyczące tego jak i gdzie załatwić urzędowe sprawy, w tym: jak uzyskać numer PESEL, gdzie znaleźć zakwaterowanie, na jaką pomoc socjalną i prawną można liczyć czy gdzie uzyskać pomoc dotyczącą zdrowia.

Ale to nie koniec. W broszurze znajdują się nie tylko kwestie dotyczące oficjalnych, formalnych spraw, ale także tych nieco przyjemniejszych. Mianowicie, chodzi m.in. o to gdzie i jak można spędzać wolny czas w Gorzowie, znajduje się tam wykaz instytucji kultury oraz mapa Gorzowa, która ma ułatwić poruszanie się po mieście.

Wszyscy zainteresowani mogą się zgłaszać po poradnik do sali obsługi w głównym budynku Urzędu Miasta przy ulicy Sikorskiego oraz do punktu „Migrants Informacyjny Punkt dla Uchodźców z Ukrainy w Gorzowie” przy ul. Hawelańskiej.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
18.2 ° C
18.2 °
18.2 °
73 %
1.3kmh
100 %
niedz.
18 °
pon.
28 °
wt.
25 °
śr.
25 °
czw.
26 °

NAJPOPULARNIEJSZE