piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieDonald Tusk w Krośnie Odrzańskim

Donald Tusk w Krośnie Odrzańskim

W środę – 18 maja – w godzinach popołudniowych przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk spotkał się z mieszkańcami Krosna Odrzańskiego.

O wizycie Donalda Tuska, przewodniczącego Platformy Obywatelskiej poinformowaliśmy jako pierwsi. Były Przewodniczący Rady Europejskiej przyjechał do Krosna Odrzańskiego na zaproszenie burmistrza Marka Cebuli.

Donald Tusk ostatni raz był w Krośnie Odrzańskim 19 lat temu. Podobał mu się pomysł zorganizowania spotkania na świeżym powietrzu – czyli na promenadzie przy Parku Tysiąclecia. „- Jestem bardzo wzruszony waszą obecnością i tym powitaniem” – przywitał się z krośnianami. „- Wiedziałem, że kiedy z moim przyjacielem, a waszym burmistrzem Markiem Cebulą umawialiśmy się na wizytę, która była odkładana przez różne przypadki, m.in. pandemie czy inne wydarzenia polityczne, to wiedziałem, że zostanę dobrze przywitany.”

Burmistrz Marek Cebula na powitanie wręczył w prezencie dla przewodniczącego PO… „Wino Tuska”, co spotkało się z brawami i śmiechem. „- Wiem, że przewodniczący ma dystans do siebie i chętnie przyjmie ten prezent” – powiedział burmistrz Cebula.

Po wystąpieniu Donalda Tuska mieszkańcy mogli zadawać pytania. Poruszona została chociażby kwestia inflacji. „- Wszyscy w Polsce zaczynają rozumieć, żeby cokolwiek dać, trzeba to robić mądrze i trzeba umieć to wytworzyć, bo prędzej czy później, jeśli za dużo wydajesz, również na siebie i do tego wywołujesz konflikt z Unią Europejską, rezygnując z milionów, a nawet miliardów euro, to powstaje inflacja. Widać wyraźnie, że dawać też trzeba umieć, ponieważ to złoto zamienia się w popiół. A prognozy dotyczące gospodarki są coraz bardziej pesymistyczne…”

Nie mogło zabraknąć kwestii wyborów oraz planowanego sprzymierzenia się opozycji przeciw PIS. „- PIS nie jest wszechmocny. PIS jest tak mocny, jak jego konkurenci są słabi. To nie 90% obywateli chce głosować na PIS, a 30-36%. Ich naprawdę można pokonać w wyborach. Aby to zrobić, nie trzeba „ukraść” mediów publicznych, nie trzeba fałszować wyborów, organizować „kopertowych wyborów”. Wystarczy uwierzyć we własne siły. To nie jest demon, tylko nieudolna i niebezpieczna dla nas władza. Trzeba dobrze się zorganizować, pogodzić różne nurty, pójść do wyborów i wygrać. I wtedy będziemy mogli powiedzieć „Spokojnie, to był tylko PIS.”

Poruszane były też sprawy związane z wojną na Ukrainie oraz uchodźcami. „- Dlatego tak ważne jest odblokowanie środków europejskich. Na pomoc dla uchodźców. To jest nieprawdopodobne, że z jakiegoś powodu oni nie chcą napisać jednego papieru. A do wzięcia jest 2,5 miliarda euro. Dlaczego tego nie biorą? Bo tak naprawdę to nie oni pomagali Ukraińcom. Jeżdżą po świecie i mówią, że my Polacy jesteśmy solidarni. Ale wiemy kto naprawdę pomaga. Ludzie, samorządy, prywatne firmy. Wykładając własne pieniądze.”

Donald Tusk podkreślał, że Europa powinna być jak najbardziej zintegrowana. „- Bycie w UE w niczym nie zagraża naszej suwerenności. Na Ukrainie giną ludzie. To tragedia i nadzwyczajne bohaterstwo. Oni tam walczą, aby bronić swojego kraju i chcą być w Unii Europejskiej, nawet za cenę krwi. Byłem na Majdanie i widziałem jak młodzi chłopcy biegali z flagami niebieskimi z gwiazdkami, a snajperzy do nich strzelali.”

Spotkanie z mieszkańcami Krosna Odrzańskiego trwało ponad dwie godziny. Po pytaniach był czas na zdjęcia i autografy.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
27.7 ° C
28.2 °
27.1 °
53 %
3.2kmh
99 %
pt.
28 °
sob.
24 °
niedz.
26 °
pon.
29 °
wt.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE