poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Jarosław Kaczyński w Gorzowie! O czym mówił prezes PiS?

Jarosław Kaczyński w Gorzowie! O czym mówił prezes PiS?

W minioną sobotę (23.09) prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, w ramach prowadzonej przez partię kampanii wyborczej, odwiedził Gorzów i Szczecin. Polityk mówił o… relacjach z Niemcami i nawiązywał do trwającej na Ukrainie wojny.

Kampania wyborcza trwa i politycy ubiegający się o mandaty posłów lub senatorów organizują spotkania z mieszkańcami, wiece i konferencje. Nie inaczej jest w przypadku rządzącej obecnie partii Prawa i Sprawiedliwości. Jej prezes, Jarosław Kaczyński, w miniony weekend zorganizował trzy konwencje wojewódzkie, na których miał przedstawić lokalnych kandydatów do Sejmu i Senatu. Jednak, jak zawsze, nie obyło się bez dodatkowych komentarzy, tym razem skierowanych w stronę naszych zachodnich sąsiadów.

„Rządy PiS to okres bez niemieckich porządków” mówił Jarosław Kaczyński w Gorzowie

Prezes PiS pojawił się na hali Szkoły Podstawowej nr 20 w Gorzowie. Spotkanie, które rozpoczęło się o godzinie 14:00 nie było otwarte dla wszystkich, mogli w nim wziąć udział m.in. przedstawiciele mediów, ale… przebywając wyłącznie w określonej strefie z zakazem wniesienia kamer na teren spotkania.

Podczas konwencji Jarosław Kaczyński poruszył między innymi kwestie dotyczące relacji (nie tylko gospodarczych) z Niemcami. Prezes PiS stwierdził, że „był czas, gdy nie było niemieckich porządków. To osiem lat rządów Prawa i Sprawiedliwości”.

My nie jesteśmy przeciwni relacjom gospodarczym z Niemcami, chcemy tylko, by były one obustronnie korzystnie!. Z tymi zachodnimi, a w istocie niemieckimi porządkami, to jednak uważajcie! (…) Jak Niemcy wejdą w mocny układ z Rosją, to mogą całkowicie rządzić Europą, dlatego samodzielna Polska jest przeszkodą. (…) Oni chcieliby zakończyć wojnę na Ukrainie. Na jakich zasadach, to nie chcę w tej chwili opowiadać, bo nie wiem, ale nie sądzę, żeby na zbyt korzystnych dla Ukrainy i po prostu powrócić do tego jak było. Bo w obecnej sytuacji tego nie mogą robić, obecna sytuacja po prostu to zahamowała, nawet rurociągi z gazem przestały działaćmówił Jarosław Kaczyński.

Tradycyjnie nie zabrakło także odniesień do opozycji i personalnie do Donalda Tuska. Prezes stwierdził, że Tusk wprowadzi swoje „niemieckie porządki”, które zniweczą szansę na bezpieczne i silne państwo.

Tego samego dnia, w sobotę, Kaczyński odwiedził także Szczecin, a w niedzielę udał się do Gdyni.

Przypomnijmy: podobne spotkania to efekt kampanii wyborczej przed wyborami, które odbędą się 15. października.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
11.6 ° C
11.6 °
11.6 °
99 %
1.6kmh
67 %
pon.
24 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
30 °
pt.
28 °

NAJPOPULARNIEJSZE