środa, 17 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczJeden dzień, to samo miejsce. Dwa groźne wypadki na S3 na wysokości...

Jeden dzień, to samo miejsce. Dwa groźne wypadki na S3 na wysokości Trzebiszewa

kilometr trasy ekspresowej S3 pomiędzy Skwierzyną w Gorzowem okazał się wyjątkowo nieszczęśliwy. W czwartek (15.12) doszło tam do dwóch grożnych wypadków z udziałem pojazdów ciężarowych i osobówek. Odcinek drogi na kilka godzin został całkowicie wyłączony z ruchu.

Zderzenie dwóch ciężarówek na S3

Pierwsza informacja o wypadku wpłynęła do dyżurnego chwilę po godzinie 16:30. Jak się okazało na trasie S3, na wysokości Trzebiszewa (powiat międzyrzecki) doszło do poważnego wypadku z udziałem dwóch samochodów ciężarowych.

„Na tył samochodu ciężarowego MAN przewożącego węgiel, najechała inna ciężarówka, kierowana przez obywatela Rumunii. Wskutek tego zdarzenia, część przewożonego węgla wysypała się na oba pasy jezdni, co skutkowało, czasowym zamknięciem drogi w obu kierunkach. Na szczęście nikomu się nic nie stało, ale kierowcy stojący w długim korku, na pewno nie byli zadowoleni z tej przymusowej przerwy w podróży. W działaniach uczestniczyły zastępy OSP ze Skwierzyny i Deszczna oraz JRG z Międzyrzecza i Gorzowa, a także partol policji i obsługa S-ki” informują na swoim facebookowym profilu strażacy z OSP Skwierzyna.

Usunięcie rozsypanego węgla z jezdni zajęło służbom kilka godzin. A to wcale nie był koniec pracy, bo chwilę po przywróceniu ruchu, około godziny 21:40 doszło do kolejnego wypadku.

Po przeciwległej stronie osobówka wjechała w tył innego auta

Do kolejnego wypadku doszło praktycznie w tym samym miejscu, czyli na S3 na wysokości Trzebiszewa, ale po przeciwnej stronie ruchu. Tym razem zderzyły się ze sobą dwa samochody osobowe. Schemat taki sam jak w przypadku ciężarówek: jedno auto wjechało w tył drugiego.

„Do zdarzenia wyjechały 2 nasze zastępy, a także zastępy z JRG Międzyrzecz, wyjechał także zastęp z JRG Gorzów oraz OSP Deszczno i OSP Trzebiszewo. Gdy strażacy dojechali na miejsce, okazało się, że doszło tam do najechania jednego pojazdu, na tył pojazdu, który jechał przed nim. Ponad godzinę trwało usuwanie skutków tego zdarzenia, nim strażacy mogli powrócić do swych remiz” relacjonują strażacy z OSP Skwierzyna.


Mimo, że oba zdarzenia wyglądały bardzo poważnie to na szczęście obyło się bez ofiar.

Policjanci zalecają kierującym wzmożoną ostrożność, w tym przede wszystkim dostosowanie prędkości do panujących warunków pogodowych oraz zachowanie bezpiecznego odstępu od innych aut.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
3 ° C
3 °
3 °
71 %
2.3kmh
99 %
śr.
5 °
czw.
10 °
pt.
7 °
sob.
6 °
niedz.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE