czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Stal Gorzów bez licencji na nowy sezon PGE Ekstraligi. Co dalej?

Stal Gorzów bez licencji na nowy sezon PGE Ekstraligi. Co dalej?

Decyzją Zespołu ds. Licencji Polskiego Związku Motorowego: drużyna żużlowa ebut.pl Stal Gorzów nie otrzymała licencji na sezon 2024. Wszystko dlatego, że klub nie uregulował tzw. opłaty szkoleniowej. Czy to oznacza, że w przyszłym roku nie wystartuje w ligowych rozgrywkach?

Jak przyznał Waldemar Sadowski, prezes klubu Stal Gorzów, decyzja o nieprzyznaniu licencji nie jest dla niego żadnym zaskoczeniem, ponieważ komisja już od dawna zapowiadała podjęcie takich kroków wobec klubów, które nie wywiązały się z zapłaty kary za wyszkolenie najmłodszych zawodników. Jednocześnie podkreślił, że klub będzie się odwoływał od tej decyzji.

Pięć klubów bez licencji na sezon 2024

Poza Gorzowem jeszcze cztery kluby nie otrzymały licencji na przyszłoroczne starty w PGE Ekstralidze. To Leszno, Ostrów, Rawicz i Opole.

Jeśli chodzi o Gorzów, to Stal ma do zapłaty jedną z najwyższych kar, opiewającą na 265 tysięcy złotych. To kara za niedopełnienie regulaminu szkoleniowego w sezonie 2022.

Gorzowski klub zapowiada odwołanie i mediacje z Trybunałem PZM

Władze klubu złożyły już wniosek o mediacje do Trybunału PZM, ale nie został on jeszcze rozpatrzony.

Trybunał nie zakończył jeszcze sprawy. Nie znamy orzeczenia w naszej sprawie. Z kolei Zespół ds. Licencji ma swoje terminy, które okazały się szybsze niż trybunału. W takiej sytuacji zespół nie mógł podjąć innej decyzji niż odmowna dla Stali Gorzów. Chcę jednak uspokoić kibiców, że nikt nie wyobraża sobie PGE Ekstraligi bez Stali. Obecnie uruchamiamy procedurę odwoławczą – powiedział Waldemar Sadowski dla Przeglądu Sportowego Onet.pl.

Ostateczne decyzje w tej sprawie zapadną 20. grudnia, bo właśnie wtedy rozpatrywane będą odwołania.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
4.2 ° C
4.2 °
4.2 °
89 %
1.4kmh
98 %
czw.
10 °
pt.
7 °
sob.
6 °
niedz.
7 °
pon.
4 °

NAJPOPULARNIEJSZE