piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Jesienny spływ Kłodawką. Tylko dla odważnych!

Jesienny spływ Kłodawką. Tylko dla odważnych!

Po raz kolejnyw Gorzowie odbedzie się wyjątkowe wydarzenie, czyli spływ kajakowy rzeką Kłodawką. Tym razem w jesiennych okolicznościahc przyrody co bedzie sporym utrudnieniem dla pływaków. Każdy chętny może ich dopingować!

Jak przyznają organizatorzy spływu, czyli Stowarzyszenie EuroJumelages, trasa będzie należała do wyjątkowo trudnych. Wszystko z uwagi na niski poziom wody. Dlatego też w spływ wyruszają wyłącznie jednoosobowe załogi, a każdy uczestnik ma już doświadczenie w kajakarstwie.

Trzeba przyznać, że będzie to wyjątkowe wydarzenie. Uczestnicy spływu będą nie tylko płynąć, ale też… przenosić kajaki, bo przecież nie w każde miejsce uda się dotrzeć „transportem wodnym”.

Ogólnie trasa będzie miała 16 kilometrów i będzie biegła od Mironic do Ujścia Kłodawki (na wysokości ul. Garbary). Uczestnicy popłyną zresztą nie tylko Kłodawką, ale także kawałek rzeką Wartą. W ten sposób chcą symbolicznie zakończyć sezon kajakowy.

Spływ odbędzie się w sobotę (14.10), zbiórka o godzinie 9:00 na parkingu przy Silwanie, przy ulicy Fabrycznej.

Kajakarze około godziny 13:00 powinni dopłynąć w rejony mostku przy ulicy Owocowej. Tam mogą się też zebrać mieszkańcy, którzy chcą zobaczyć spływ i dopingować uczestników. Tam też po raz pierwszy trzeba będzie przenieść kajaki z uwago na znajdujący się pod przeprawą wodospad.

Później kajakarze przepłyną wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej, a późnym popołudniem, w granicach godziny 16.00 powinni pojawić się w okolicach ul. Sikorskiego.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
słabe opady deszczu
14.9 ° C
14.9 °
14.9 °
32 %
2.2kmh
18 %
pt.
27 °
sob.
21 °
niedz.
23 °
pon.
23 °
wt.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE