piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczMiliony płyną do Międzyrzecza. Dotacja przyznana!

Miliony płyną do Międzyrzecza. Dotacja przyznana!

Gmina Międzyrzecz otrzymała prawie 8 mln 750 tys. zł na budowę kanalizacji sanitarnej i drogi na nowym osiedlu przy ul. Zamoyskiego, a także remont tzw. Białego Mostu na Obrze. Co się zmieni?

To świetne wiadomości dla mieszkańców Międzyrzecza. Jeszcze pod koniec września informowaliśmy, że gmina ubiega się o rządową dotację na planowaną inwestycję, a teraz możemy oficjalnie potwierdzić, że dotacja została przyznana!

8 milionów 747 tysięcy złotych, czyli dokładnie tyle o ile zabiegała gmina, już kwórtce zasili miejski budżet. Z wydatkowania tych środków zadowoleni będą przede wszystkim mieszkańcy Osiedla Kasztelańskiego.

Jak informują urzędnicy: przecinająca osiedle ulica Zamoyskiego wraz z ulicami Tadeusza Kościuszki i Pięciu Świętych Braci Międzyrzeckich doczekają się nowej nawierzchni. Oprócz tego wybudowany zostanie też parking, pojawi się oświetlenie, a tzw. biały mostek na rzece Obrze zostanie wyremontowany.

To nie koniec! Planowana inwestycja ułatwi życie mieszkańcom nowego osiedla domków jednorodzinnych, które powstało w ostatnich latach przy ulicy Zamoyskiego, wzdłuż obwodnicy miasta. Do tej pory mieszkańcy nie mieli dostępu do kanalizacji sanitarnej, ale już wkrótce to się zmieni.

– Realizacja tej inwestycji będzie możliwa dzięki dotacji w wysokości w wysokości 8 milionów 747 tysięcy złotych, którą dostaliśmy właśnie z rządowego programu Polski Ład. Z budżetu gminy dołożymy do niej zaledwie pięć procent, czyli nieco ponad 460 tysięcy złotych, gdyż wartość prac szacujemy na 9 milionów 207 tysięcy złotychmówi Remigiusz Lorenz, burmistrz Międzyrzecza.

Skoro pieniądze już są, urzędnicy mogą przygotowywać się do procedury przetargowej, najpierw dotyczącej odpowiedniej dokumentacji. Zgodnie z założeniami całość prac powinna się zakończyć do 30. listopada 2027 roku.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie małe
14 ° C
14 °
12.6 °
67 %
2kmh
49 %
pt.
29 °
sob.
21 °
niedz.
22 °
pon.
23 °
wt.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE