piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczBędzie nowa droga i kanalizacja w Międzyrzeczu? Gmina stara się o pieniądze

Będzie nowa droga i kanalizacja w Międzyrzeczu? Gmina stara się o pieniądze

Gmina Międzyrzecz złożyła wniosek o dofinansowanie do budowy nowej kanalizacji sanitarnej i drogi na osiedlu przy ul. Zamoyskiego, a także remont tzw. Białego Mostu na rzece Obrze. Łącznie urzędnicy ubiegają się o ponad 8 milionów złotych.

Planowana inwestycja ma ułatwić życie mieszkańcom nowego osiedla domków jednorodzinnych, które powstało w ostatnich latach przy ulicy Zamoyskiego, wzdłuż obwodnicy miasta. Do tej pory mieszkańcy nie mieli dostępu do kanalizacji sanitarnej, ale teraz gmina chce, by to się zmieniło. Oprócz tego w planach jest utwardzenie drogi gruntowej.

Projekt zakłada też dwie inne inwestycje. Pierwszą będzie przebudowa nawierzchni ulic Zamoyskiego, Kościuszki i Świętych Braci Międzyrzeckich o łącznej długości 1.500 metrów. Drugą kompleksowy remont tak zwanego Białego Mostu na Obrze, łączącego osiedle Kasztelańskie z Winnicą – przyznaje Remigiusz Lorenz, burmistrz Międzyrzecza.

Oprócz tego miałyby się pojawić chodniki, zjazdy, oświetlenie i parking.

Jednak, aby wszystko mogło zostać zrealizowane potrzebne są pieniądze, i to nie mało, bo koszt całego projektu szacowany jest na około 9 mln 300 tys. zł. Dlatego gmina złożyła wniosek o dofinansowanie w wysokości 8 milionów 747 tysięcy złotych.

Jeśli uda się pozyskać pieniądze można będzie ruszać z pracami – najpierw przetarg, później roboty, które zgodnie z zamierzeniami miałyby się zakończyć do 30 listopada 2027 roku.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie małe
14 ° C
14 °
12.6 °
67 %
2kmh
49 %
pt.
29 °
sob.
21 °
niedz.
22 °
pon.
23 °
wt.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE