piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraWładysław Kosiniak-Kamysz odwiedził Zieloną Górę w ramach kampanii wyborczej

Władysław Kosiniak-Kamysz odwiedził Zieloną Górę w ramach kampanii wyborczej

W środę na zielonogórskim deptaku można było spotkać Władysława Kosiniaka-Kamysza, który odwiedził nasze miasto w ramach kampanii wyborczej Trzeciej Drogi. Na konferencji prasowej obecny był również Stanisław Tomczyszyn, prezes zarządu wojewódzkiego PSL-u w Zielonej Górze.

Na czas trwania kampanii wyborczej w kilku miastach w Polsce można zauważyć Green-trucki. To inicjatywa Trzeciej Drogi na spotkania z Polakami. Wcześniej Władysław Kosiniak-Kamysz odwiedził m.in. Sosnowiec, Opole czy Konina. W środę, 27 września, zawitał do Zielonej Góry.

Spotkanie na deptaku było także okazją do zaprezentowania się kandydatów w tegorocznych wyborach, którzy będą startować właśnie z listy Trzeciej Drogi. Wcześniej jednak głos zabrał prezes PSL-u, aby m.in. przedstawić Stanisława Tomczyszyna, kandydata z pierwszego miejsca na liście w okręgu w Zielonej Górze. „Stanisław Tomczyszyn – wicemarszałek wieloletni, samorządowiec zajmujący się bezpieczeństwem żywnościowym, zajmujący się rozwojem struktury regionalnej, zajmujący się tą aktywnością społeczną, gospodarczą, kulturą, i tą wywodzącą się z polskiej wsi, ale również tą kulturą gospodarczą, która tak bardzo jest dla nas dzisiaj ważna, bo jesteśmy partią polski przedsiębiorców” – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz.

Prezes PSL-u opisywał dzisiejszą Polskę, jako Polskę skłóconą wewnętrznie, nawet w jednym domu. Po wyborach Trzecia Droga chce dążyć do zjednoczenia Polaków, aby mogli zasiąść wspólnie do jednego stołu i rozmawiać bez mowy nienawiści. Władysław Kosiniak-Kamysz mówił także o tym, jak ważne jest, aby Polska była członkiem Unii Europejskiej i NATO. Będąc tak blisko granicy polsko-niemieckiej, prezes PSL-u wspomniał również o konieczności utrzymywania dobrych relacji z sąsiadami Polski, w tym także Niemiec.

Spośród punktów swojego programu Władysław Kosiniak-Kamysz wspomniał o odnawialnych źródłach energii. „My jesteśmy za zieloną energią, za fotowoltaiką, biogazownie, wiatraki, energia, która pochodzi z tego, z czego możemy czerpać. Zobaczmy, jak się klimatycznie zmienia Polska – wrzesień – pewnie najcieplejszy miesiąc w historii pomiarów” – tłumaczył zgromadzonym na zielonogórskim deptaku.

Kandydatki i kandydaci Trzeciej Drogi opowiadali, co jest dla nich istotne i dlaczego chcą objąć urząd. Wymienili m.in. odbudowanie obszarów wiejskich, podniesienie rangi zawodu nauczyciela i jego pensji, pomoc seniorom czy rozwój fizyczny Polaków.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
12.4 ° C
15.1 °
12.4 °
76 %
2.2kmh
55 %
pt.
31 °
sob.
22 °
niedz.
22 °
pon.
21 °
wt.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE