piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Jest akt oskarżenia wobec byłego prezesa Stali Gorzów! Marek G. przed sądem

Jest akt oskarżenia wobec byłego prezesa Stali Gorzów! Marek G. przed sądem

Prokuratura Regionalna w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko czterem osobom podejrzanym o „pranie brudnych pieniędzy”. Wśród nich znalazł się także Marek G., w przeszłości pełniący funkcję prezesa klubu żużlowego Stal Gorzów. Sprawa jest poważna, bo chodzi o ponad 68 milionów złotych!

Na początku czerwca 2022 roku Marek G., który piastował stanowisko prezesa Stali Gorzów, został aresztowany przez funkcjonariuszy Krajowej Izby Skarbowej. Biznesmen usłyszał zarzut prania brudnych pieniędzy, w tym fałszowania faktur VAT. Ostatecznie mężczyzna przyznał się do winy, a pod koniec lutego tego roku wyszedł na wolność. Na tym sprawa się jednak nie zakończyła.

10. sierpnia 2023 roku Prokuratura Regionalna w Warszawie do Sądu Okręgowego w Poznaniu akt oskarżenia wobec czterech osób.

Wśród oskarżonych jest Marek G. były prezes klubu żużlowego, jednocześnie prowadzący firmę zajmującą się usługami finansowymi, w tym wymianą walut obcych za pośrednictwem Internetu – poinformowała PAP rzecznik prasowa Prokuratury Regionalnej prok. Aleksandra Skrzyniarz.

Oprócz Marka G. wśród oskarżonych są Paulina B., Artur B. oraz Tomasz P., których jeszcze w 2022 roku objęto poręczeniem majątkowym, zakazem opuszczania kraju i dozorem policyjnym.

Zgodnie z ustaleniami śledczych, w latach 2016 – 2019 Marek G. wspólnie i w porozumieniu z trzema osobami przyjął na rachunek bankowy prowadzonego przez siebie kantoru wymiany walut środki płatnicze w łącznej wysokości nie mniejszej niż ponad 68,3 mln złotych. Pieniądze miały pochodzić m.in. z fałszowania faktur dotyczących podatków.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
27.7 ° C
27.7 °
27.7 °
43 %
0.9kmh
70 %
pt.
28 °
sob.
23 °
niedz.
22 °
pon.
23 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE