sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Prezes Stali aresztowany na trzy miesiące. Nie przyznaje się do winy

Prezes Stali aresztowany na trzy miesiące. Nie przyznaje się do winy

Decyzją sądu Marek Grzyb najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Jest podejrzany o pranie brudnych pieniędzy za co grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Prezes Stali Gorzów nie przyznaje się jednak do winy.

Marek Grzyb złożył już w prokuraturze szczegółowe zeznania, które są jednak sprzeczne ze zgromadzonym materiałem dowodowym, w tym z zeznaniami świadków. Sąd zdecydował również o zastosowaniu wobec mężczyzny trzymiesięcznego aresztu i odrzucił propozycję poręczenia majątkowego w wysokości miliona złotych.

Przypomnijmy: prezes Stali Gorzów został zatrzymany przez funkcjonariuszy Krajowej Izby Skarbowej i usłyszał zarzut prania brudnych pieniędzy w tym fałszowania faktur VAT. W procederze wykorzystywał kantor, którego jest właścicielem. To właśnie na konto tej firmy miały wpływać pieniądze pochodzące z przestępstw dokonywanych przez zorganizowaną grupę przestępczą (sam Marek Grzyb nie był członkiem tej grupy). Według podejrzeń prezes Stali mógł wyłudzić nawet 66 milionów złotych. Mężczyzna nie przyznaje się jednak do winy. Wyraził też zgodę na upublicznienie jego pełnych danych oraz wizerunku.

Klub Stal Gorzów nie chce komentować zatrzymania Marka Grzybka. Na stronie pojawiło się oficjalne oświadczenie mówiące o tym, ze wszystkie sekcje sportowe będą działać dalej w normalnym trybie.

Więcej na temat zatrzymania pisaliśmy tutaj:


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
16.6 ° C
16.6 °
16.6 °
85 %
3.6kmh
100 %
sob.
23 °
niedz.
24 °
pon.
26 °
wt.
28 °
śr.
26 °

NAJPOPULARNIEJSZE