wtorek, 5 marca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Stal Gorzów nie komentuje zatrzymania prezesa. Klub działa dalej

Stal Gorzów nie komentuje zatrzymania prezesa. Klub działa dalej

Klub Stal Gorzów wydał oświadczenie dotyczące zatrzymania prezesa Marka G. przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej. Jak się dowiadujemy: sekcje sportowe będą działać normalnie, a decyzje dotyczące funkcjonowania klubu będą podejmowane przez pozostałych członków zarządu.

Oświadczenie pojawiło się dzisiaj (09.06) na oficjalnej Facebookowej stronie Stali Gorzów. Jak czytamy:

Klub Sportowy Stal Gorzów konsekwentnie realizuje swoje cele sportowe na sezon 2022. Rywalizacja w PGE Ekstralidze, organizacja Speedway Grand Prix, a także przygotowanie sekcji piłki ręcznej do rozgrywek w Lidze Centralnej to najważniejsze priorytety dla władz klubu.
Klub Stal Gorzów pragnie poinformować, że ostatnie doniesienia medialne nie będą komentowane przez władze klubu, gdyż nie dotyczą działalności Stali Gorzów. Klub funkcjonuje normalnie. Zgodnie ze statutem decyzje mogą być podejmowane nadal bez przeszkód przez pozostałych członków zarządu klubu.
Rywalizacja na arenach sportowych zawsze była dla nas priorytetem i tak zostanie. Obecnie skupiamy się na najbliższym meczu ligowym w Ostrowie Wielkopolskim”.

Wszystko w związku z zatrzymaniem przez CBŚP prezesa Marka G., który jest podejrzany o przestępstwa podatkowe na wielomilionowe kwoty. Marek G. został ujęty w Częstochowie. Oprócz niego na terenie województwa śląskiego i łódzkiego zatrzymano jeszcze dwie inne osoby. W tej samej sprawie w ręce funkcjonariuszy Guardia Civil trafiło jeszcze siedem osób przebywających na Wyspach Kanaryjskich, a poszukiwanych Europejskim Nakazem Aresztowania. Wszystko w związku z wielomilionowymi wyłudzeniami podatku VAT, w tym wystawianiem nierzetelnych i poświadczających nieprawdę faktur VAT, a także prania pieniędzy pochodzących z tego procederu. Przedmiotem przestępstw miały być między innymi usługi budowlane, remontowe czy transportowe. Jak informują funkcjonariusze CBŚP: Skarb Państwa mógł stracić na tym procederze ponad 160 milionów złotych.

Wszystkie osoby zatrzymane w Polsce usłyszały już zarzuty, m.in. prania pieniędzy pochodzących z przestępstw, a dwie osoby dodatkowo zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że Marek G. mógł wyłudzić nawet 66 milionów złotych. Czy wpłynie to na klub? Czy pieniądze dla zawodników były wypłacane ze środków pochodzących z przestępstw?

Sam klub apeluje o powściągliwość w komentarzach, których pojawia się na ten temat coraz więcej i pamiętanie o tym, że „każdy obywatel do czasu wydania prawomocnego wyroku w sprawie karnej korzysta z instytucji domniemania niewinności”.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie małe
5.3 ° C
5.3 °
5.3 °
58 %
3.5kmh
38 %
wt.
5 °
śr.
9 °
czw.
7 °
pt.
8 °
sob.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE