piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Kolorowe i pachnące kwiaty ozdobią miasto!

Kolorowe i pachnące kwiaty ozdobią miasto!

Rozpoczęły się letnie nasadzenia roślin ozdobnych, a to oznacza, ze Gorzów zmieni nieco swój wygląd. Nowe kwiaty pojawią się w centrum i przy głównych punktach w mieście.

Nasadzenia rozpoczęły się od kwietników znajdujących się przy ulicy Sikorskiego, a dokładniej wzdłuż torowiska od budynku Urzędu Miasta do katedry.

Jeśli chodzi o kwietniki gruntowe to ozdobione zostaną te znajdujące się przy Herbie Miasta przy ulicy Sikorskiego, na rogu ulicy Wodnej i Chrobrego, przy Przemysłówce oraz przy Urzędzie Stanu Cywilnego. Łącznie rośliny obejmą obszar 140 metrów kwadratowych.

Oprócz tego uzupełnione zostaną rośliny na terenach zielonych przy ulicach Garbary, Strzeleckiej, Sikorskiego, przy Skwerze Wolności, koło Białego Kościoła i przy przejściu podziemnym.

To oczywiście nie koniec, bo oprócz kwietników gruntowych ozdobionych zostanie również 248 kwietników w donicach znajdujących się na ulicach: Sikorskiego, Obotryckiej, Pocztowej, Wełnianym Rynku, Hawelańskiej, Garbary, na Bulwarze Wschodnim, przy placu Nieznanego Żołnierza, na Kwadracie, przy Urzędzie Stanu Cywilnego i przy ulicy Dekerta. Nowe rośliny pojawią się też na czternastu wieżach kwiatowych umieszczonych przy Urzędzie Stanu Cywilnego, przy pomniku Józefa Piłsudskiego, na Starym Rynku, na Kwadracie i przy Placu Nieznanego Żołnierza. Kolorowych kwiatów nie zabraknie też w Parku Wiosny Ludów, który o każdej porze roku wygląda pięknie. Tym razem zostanie dodatkowo upiększony: obsadzonych zostanie dziewięć sztuk ampli kwiatowyc.

Jeśli chodzi o rodzaje roślin, które będą ozdabiać Gorzów to jest ich cały szereg, od traw, przez byliny, rośliny cebulowe, aż po krzewy. Mieszkańcy będą mogli podziwiać takie gatunki jak: miskanty, rozplenice, ostnice, proso rózgowate, begonie, surfinie, szałwie, ipomea, plektrantus, dichondra, kanna, fuksja, koleus, pelargonia, gaura, czosnek olbrzymi, czosnek główkowaty, sosna, perowskia. 


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
26.6 ° C
26.6 °
26.6 °
55 %
1.8kmh
100 %
pt.
28 °
sob.
23 °
niedz.
25 °
pon.
27 °
wt.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE