piątek, 23 lutego, 2024

Dron obserwuje kierowców

Policjanci kontrolują ruch na drogach i robią to także z powietrza. Wszystko dzięki wykorzystaniu drona, który z wysokości obserwuje zachowania kierowców i pieszych. Jak się okazuje: wciąż jest duży problem ze stosowaniem się do sygnalizacji świetlnej.

Obserwację z drona gorzowscy policjanci prowadzili między innymi w miniony wtorek (07.06). Wtedy pod lupę wzięli skrzyżowania, przejścia i stosowanie się do sygnalizacji świetlnej, zarówno przez kierowców jak i pieszych.

Policjanci z pomocą drona zaobserwowali, że kierowcy lekceważą sygnalizację świetlną, a zwłaszcza sygnał zielonej strzałki, która upoważnia do przejechania przez skrzyżowanie, ale po uprzednim zatrzymaniu pojazdu. Tymczasem wiele osób nie zwraca na to uwagi – informuje Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Takie zachowania kończą się mandatem. I oby tylko jednym, bo przy okazji kontroli funkcjonariusze sprawdzają także stan techniczny auta oraz ważność dokumentów, m.in. OC.

– Za zły stan techniczny dowód rejestracyjny może zostać odebrany, a brak auta może znacznie utrudnić codzienne funkcjonowanie – dodaje Grzegorz Jaroszewicz.

Policjanci przypominają więc, aby nie tylko stosować się do przepisów, ale także poruszać się sprawnym pojazdem tak, aby maksymalnie zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
69 %
4.5kmh
100 %
pt.
9 °
sob.
10 °
niedz.
10 °
pon.
11 °
wt.
13 °

NAJPOPULARNIEJSZE