środa, 1 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskiePożar budynku w Dychowie? To były tylko ćwiczenia

Pożar budynku w Dychowie? To były tylko ćwiczenia

W środę – 8 czerwca – na terenie elektrowni wodnej w Dychowie wybuchł pożar. Tak naprawdę były to tylko ćwiczenia.

W środę – 8 czerwca – na terenie PGE Energia Odnawialna S.A. Oddział ZEW Dychów w Dychowie zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia mające na celu ocenę stanu przygotowania zakładu na wypadek powstania pożaru i zdarzenia wymagającego udzielania pomocy osobie poszkodowanej.

Scenariusz ćwiczeń zakładał powstanie dwóch zdarzeń: pożaru w budynku administracyjnym oraz porażenie prądem elektrycznym pracownika firmy zewnętrznej wykonującego pracę w innym obiekcie.

Ćwiczenia służyły nie tylko strażakom, ale przede wszystkim pracownikom dychowskiej elektrowni. Jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie Odrzańskim: „Z chwilą powstania zdarzenia pracownicy PGE podjęli właściwe działania, informując o zdarzeniu odpowiednie służby ratownicze. Wszyscy bezpiecznie w warunkach symulowanego zadymienia opuścili zagrożony obiekt a kierujący działaniami ratowniczymi (KDR) otrzymał pełną informację w zakresie zaistniałego zagrożenia. W końcowej fazie działań związanych z pożarem KDR otrzymał informację, że w korytarzu technologicznym znajduje się poszkodowany porażony prądem. Podjęte działania przez pracowników i ratowników doprowadziły do przywrócenia funkcji życiowych poszkodowanego.”

W roli obserwatorów, rozjemców brali udział wyznaczeni strażacy KP PSP w Krośnie Odrzańskim. W ćwiczeniach udział brały zastępy z: JRG PSP w Krośnie Odrzańskim, OSP Strużka i OSP Bobrowice.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
4.3 ° C
4.9 °
2.8 °
85 %
6.5kmh
100 %
śr.
4 °
czw.
4 °
pt.
6 °
sob.
4 °
niedz.
3 °

NAJPOPULARNIEJSZE