niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Jest pozwolenie na budowę dwóch stacji ładowania

Jest pozwolenie na budowę dwóch stacji ładowania

Urząd Miasta wydał pozwolenie na budowę stacji ładowania autobusów elektrycznych przy ulicy Marcinkowskiego. Wcześniej podobne pozwolenie dotyczyło ulicy Dekerta. Po budowie do Gorzowa trafią kolejne Solarisy.

Realizacja tej inwestycji jest jednym z elementów budowy elektrycznej komunikacji autobusowej w mieście. W ramach zadania do Gorzowa trafi między innymi osiem nowych, niskopodłogowych „elektryków”. Przypomnijmy: przetarg na ich dostarczenie oraz budowę stacji ładowania został wygrany przez firmę Solaris już w kwietniu ubiegłego roku. Ze względu na pandemię i kryzys gospodarczy planowane prace nieco się opóźniły i cała inwestycja ma być gotowa do końca października.

Najpierw wybudowane zostaną dwie stacje: przy ulicy Marcinkowskiego i Dekerta. Urząd Miasta wydał pozwolenie na budowę i wykonawca może przystępować do prac. Docelowo jeszcze jedna taka stacja ma stanąć przy ulicy Śląskiej.

Wszystko po to, aby rozwijać transport niskoemisyjny w Gorzowie i zintegrować systemy publicznego transportu zbiorowego. To z kolei ma wpłynąć na poprawę płynności ruchu na drogach i zmniejszenie negatywnego wpływu transportu na środowisko.

Wartość projektu to ponad 30 milionów złotych.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
17 ° C
17 °
17 °
68 %
1.9kmh
58 %
niedz.
26 °
pon.
27 °
wt.
28 °
śr.
26 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE