wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Jeszcze ponad 2 tysiące ton azbestu w Gorzowie!

Jeszcze ponad 2 tysiące ton azbestu w Gorzowie!

Obecnie można składać wnioski o usunięcie szkodliwej substancji. Wniosek może złożyć każdy kto posiada na swojej posesji wyroby azbestowe. To oznacza, że miasto, na swój koszt zajmie się demontażem, transportem, zabezpieczeniem i likwidacją azbestu.

Zgodnie z przepisami azbest ma zniknąć z miast do 2032 roku. Jeśli chodzi o Gorzów to od 2014 roku usunięto około 820 ton szkodliwej substancji. A to zdecydowanie nie koniec.

– Szacujemy, że w mieście pozostało jeszcze ponad dwa tysiące ton azbestu – przyznała Natalia Marcinkiewicz, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska gorzowskiego urzędu miasta.

Dlatego każdy kto posiada na swoim terenie eternit może się ubiegać o jego usunięcie. Wystarczy złożyć wniosek wraz z niezbędnymi załącznikami. Szczegóły znajdziecie na stronie www.um.gorzow.pl. Same roboty będą się odbywać od czerwca do sierpnia.

Wnioski można składać do 27 kwietnia. Program jest dofinansowywany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze, przy udziale środków NFOŚIGW.

Azbest występuje przede wszystkim na dachach budynków. Jest to niezwykle szkodliwa substancja. Pył, który może się uwolnić przy uszkodzeniu lub demontażu płyt azbestowych może powodować nowotwory.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
97 %
2.4kmh
54 %
wt.
9 °
śr.
11 °
czw.
10 °
pt.
14 °
sob.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE