poniedziałek, 27 marca, 2023

Nasi już w Dubaju

Lubuska misja gospodarcza w Dubaju już trwa. Stoisko naszego województwa zostało również oficjalnie otwarte. Na miejscu nasz region reprezentuje członek zarządu województwa Marcin Jabłoński.

W Dubaju jesteśmy z okazji Światowej Wystawy EXPO 2020. To właśnie dzisiaj rozpoczęła się ekspozycja naszego województwa w Pawilonie Polskim. Oprócz naszego regionu prezentować się będzie jeszcze dziewięć innych. Do swojej dyspozycji otrzymaliśmy ponad 117 m2 powierzchni, na której prezentujemy autorską kreację – opowieść o winoroślach i tradycjach winiarskich. 

Nasza reprezentacja, w skład której wchodzą przedsiębiorcy, przedstawicieli środowiska naukowego oraz samorządu rozpoczęła wizytę od spotkania w Dubai Knowledge Park, czyli centrum edukacyjnym, które służy rozwijaniu puli talentów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i promowaniu regionu jako gospodarki opartej na wiedzy. W grę wchodzi współpraca z Parkiem Technologii Kosmicznych, a także naszym Uniwersytetem Zielonogórskim.

Wystawa regionalna to również pokaz mody lubuskiej projektantki Natalii Ślizwoskiej, która przygotowała dedykowaną kolekcję inspirowaną lubuską przyrodą pt. „Welcome Dubai – Greetings from Lubuskie”. W strefie dla dzieci Kraina Eksperymentów, firma z Zielonej Góry będzie przeprowadzała zajęcia dla dzieci odwiedzające Pawilon Polski. 

fot. FB Poland at Expo

W tym czasie nasi przedsiębiorcy realizują również spotkania B2B. Firmy, które zostały wybrane w postępowaniu reprezentują różne branże. Są firmy usługowe i produkcyjne. Pełną listę można zobaczyć TUTAJ.

Wyjazd ten był możliwy dzięki realizacji unijnego projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. Dofinansowanie misji gospodarczej wynosi 85 proc. kosztów.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
5.4 ° C
5.4 °
4.5 °
46 %
5.9kmh
100 %
pon.
5 °
wt.
6 °
śr.
6 °
czw.
17 °
pt.
13 °

NAJPOPULARNIEJSZE