sobota, 1 kwietnia, 2023
Strona głównaWiadomościŻaryFirmy z regionu w Dubaju

Firmy z regionu w Dubaju

Rozpoczęła się misja gospodarcza woj. lubuskiego na światowej wystawie EXPO 2020. Wśród uczestników są dwie firmy z naszego regionu.

17 stycznia województwo lubuskie rozpoczęło misję gospodarczą w Dubaju w związku z odbywająca się tam Światową Wystawą EXPO 2020. Nasz region jest jednym z 10 województw, które prezentuje się w strefie wystaw czasowych w Pawilonie Polskim. Do swojej dyspozycji otrzymaliśmy ponad 117 m2 powierzchni, na której prezentujemy opowieść o winoroślach i tradycjach winiarskich.

Oprócz promocji regionu istotna jest również współpraca i wymiana handlowa. Lubuscy przedsiębiorcy rozpoczęli misję gospodarczą spotkaniami B2B. Celem rozmów jest nawiązanie współpracy i wymiany handlowej pomiędzy lubuskimi firmami, a zagranicznymi przedsiębiorcami/inwestorami i instytucjami zainteresowanymi eksportowymi produktami lubuskich podmiotów gospodarczych na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

15 różnych firm bierze udział w odbywającej się w dniach 17 – 21 stycznia misji gospodarczej w Dubaju. Nasz region reprezentują m.in. Magnolia Sp. z o.o. z Lubska, zajmująca się produkcją wyrobów ciastkarskich oraz Design Studio Jan Kurałowicz z Żar prezentujące akcesoria i opakowania do celów marketingowych. Pełną listę firm można zobaczyć TUTAJ.

Magnolia to firma z ponad 40 letnią tradycją, specjalizująca się w produkcji wafli. Firma oferuje szeroka gamę produktów: od wafli suchych, poprzez smakowite wafle nadziewane, rurki w różnych smakach, po wafle oblewane czekoladą. To właśnie z Lubska pochodzi Mulatek – dla wielu mieszkańców regionu smak dzieciństwa. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych wyrobów Magnolii.

fot. magnolia-wafle.com

Wyjazd na światową wystawę EXPO 2020 w Dubaju był możliwy dzięki realizacji unijnego projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. Dofinansowanie do misji gospodarczej wynosi 85 proc. kosztów.

fot. lubuskie.pl


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
słabe opady deszczu
8.1 ° C
8.3 °
6.6 °
92 %
1.8kmh
100 %
sob.
9 °
niedz.
4 °
pon.
6 °
wt.
6 °
śr.
3 °

NAJPOPULARNIEJSZE