niedziela, 10 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieKrosno Odrzańskie włącza się w Akcję Czysta Odra

Krosno Odrzańskie włącza się w Akcję Czysta Odra

Akcja Czysta Odra łączy aż trzy państwa: Czechy, Niemcy i Polskę. Włączyło się do niej Krosno Odrzańskie, a regionalnym koordynatorem akcji na odcinku Odry od Nowej Soli do Słubic jest Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Wodociągowo – Komunalne Sp. z o.o.

Na temat Akcji Czysta Odra rozmawiamy z Wojciechem Kliszewskim z Krośnieńskiego Przedsiębiorstwa Wodociągowo-Komunalnego.

– Akcja Czysta Odra to międzynarodowa akcja na rzecz ochrony Odry przed zaśmieceniem – wyjaśnia W. Kliszewski. – Od 29 kwietnia do 8 maja organizatorzy razem z lokalnymi organizacjami (m.in. KPWK) przeprowadzą akcje sprzątania Odry od jej źródeł do Bałtyku.

Pomysłodawcą akcji jest Dominik Dobrowolski, wrocławski podróżnik i ekolog, który od wielu lat organizuje w Polsce akcje na rzecz ochrony rzek przed zaśmieceniem. Wspólnie z przyjaciółmi postanowił zadbać o wyjątkową rzekę, bo łączącą trzy państwa: Czechy, Polskę i Niemcy.

– Pierwszego tygodnia maja odbywa się międzynarodowa akcja Akcja Czysta Odra – wyjaśnia W. Kliszewski. – Każdy się może do akcji przyłączyć. Wystarczy tylko zorganizować grupę wolontariuszek i wolontariuszy, aby spotkać się na ekologicznej majówce nad Odrą, posprzątać jej brzegi, zorganizować spływ kajakowy, cieszyć się z uroków tej przepięknej rzeki.

Mecenasami akcji są bank Credit Agricole i EFL – organizatorzy ekologicznej kampanii #MniejPlastiku. Regionalnym Koordynatorem akcji na odcinku Odry od Nowej Soli do Słubic jest: https://www.facebook.com/kpwkkrosno Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Wodociągowo – Komunalne Sp. z o.o.

Jak włączyć się do akcji?

Warunkiem zgłoszenia się do akcji jest wysłanie na adres KPWK informacji: imię, nazwisko, koordynatora akcji, nr telefonu, adres email oraz określenie na jakim odcinku Odry lub jej dopływów, a także kiedy będzie przeprowadzona akcja.

Uwaga! Akcja musi być przeprowadzona w okresie od 29 kwietnia do 8 maja. Do tego musi być udokumentowana zdjęciami, filmikami oraz informacją ile worków śmieci zostało zebranych.

– Lokalni organizatorzy mogą otrzymać zwrot kosztów akcji do kwoty 500 zł – dodaje W. Kliszewski.

Zgłoszenia należy kierować na adres mailowy: w.kliszewski@kpwk-krosnoodrzanskie.pl lub pod nr tel. 661 068 040.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
6.6 ° C
6.6 °
3.8 °
80 %
5.2kmh
100 %
niedz.
7 °
pon.
9 °
wt.
7 °
śr.
5 °
czw.
3 °

NAJPOPULARNIEJSZE