wtorek, 5 marca, 2024
Strona głównaWiadomościGubinOcenili nasze liceum. Na jakim miejscu się znalazło?

Ocenili nasze liceum. Na jakim miejscu się znalazło?

Pojawił się najnowszy ranking placówek oświatowych pod nazwą „Perspektywy”. Na którym miejscu w woj. lubuskim i w Polsce znalazło się Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gubinie?

Przy ocenie liceów ogólnokształcących w rankingu brano pod uwagę trzy kryteria:

  • wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych,
  • wyniki matury z przedmiotów dodatkowych
  • sukcesy szkoły w olimpiadach

Ranking „Perspektywy” jest sporządzany na podstawie danych z protokołów komitetów głównych olimpiad oraz z zestawień okręgowych komisji egzaminacyjnych z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych.

Jak w rankingu zaprezentowało się gubińskie liceum?

W samym województwie lubuskim Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gubinie zajęło dość odległe miejsce. Uplasowało się na 22 pozycji, wyprzedzając cztery lubuskie placówki: VII Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego – Gorzów Wielkopolski, II Ogólnokształcące Liceum Ekologiczne z Oddziałami Integracyjnymi – Zielona Góra, Liceum Ogólnokształcące – Dobiegniew, LO (ZSL im. Z. Herberta) – Słubice.

Jeśli chodzi o ranking ogólnopolski, to gubińskie liceum nie znalazło się w pierwszym tysiącu najlepszych szkół w Polce, inkasując 30,92 pkt. Dla porównania najlepsza szkoła w Lubuskiem – II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie z Gorzowa Wielkopolskiego – uplasowało się na 90 miejscu w Polsce, zdobywając 50,74 pkt.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
5.8 ° C
6.3 °
2.8 °
78 %
3.2kmh
100 %
wt.
7 °
śr.
9 °
czw.
7 °
pt.
9 °
sob.
12 °

NAJPOPULARNIEJSZE