niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Już nie jest bezimienna. Ta droga zyskała nazwę… gorzowskiego społecznika

Już nie jest bezimienna. Ta droga zyskała nazwę… gorzowskiego społecznika

Widoczna na zdjęciu droga, będąca przedłużeniem ulicy Spichrzowej i biegnąca od ulicy Hejmanowskiej do ulicy Teatralnej, zyskała już nazwę. Do tej pory, od momentu wybudowania, pozostawała bezimienna, a teraz dumnie nazywa się ulicą Stanisława Żytkowskiego.

Droga pomiędzy ulicami Hejmanowskiej a Teatralną wybudowana została w maju 2022 roku. Mimo, że od zakończenia robót minęło prawie półtoraroku to dopiero teraz droga zyskała oficjalną nazwę – i to nie byle jaką, bo upamiętniającą jednego z najbardziej aktywnych gorzowskich społeczników.

Ulica Stanisława Żytkowskiego w Gorzowie

Droga nazwana została na cześć Stanisława Żytkowskiego – adwokata, społecznika, działacza politycznego, faktycznego szefa gorzowskiej podziemnej „Solidarności” (1983- 1989) i jawnych struktur (1988-1990).

Stanisław Żytkowski urodził się 1. stycznia 1948 roku w Gorzowie i zmarł również tutaj 16. września 2022 roku. Był miejskim radnym, senatorem, a także otrzymał tytuł honorowego obywatela Gorzowa.

W swoich działaniach kierował się dobrem ludzi, pomagał im i uważnie słuchał. W kartach historii Gorzowa zapisał się na zawsze. Powinniśmy pamiętać o nim i jego dziele dla miasta, dla kraju, na zawsze – mówił o nim prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki.

To właśnie na jego część nazwaną jedną z gorzowskich ulic, wybudowaną w trakcie remontu i przebudowy ulicy Spichrzowej. Znajduje się ona praktycznie w centrum miasta, nieopodal Targowiska nad Wartą, bulwarów i teatru.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie małe
13.8 ° C
13.8 °
13.8 °
73 %
0.5kmh
31 %
niedz.
22 °
pon.
23 °
wt.
27 °
śr.
27 °
czw.
16 °

NAJPOPULARNIEJSZE