piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Kąpielisko w Karninie zamknięte do odwołania!

Kąpielisko w Karninie zamknięte do odwołania!

Jak wykazały wyniki kontroli sanepidu woda w jeziorze na Karninie jest niezdatna do kąpieli. Wszystko dlatego, że znajdują się tam sinice.

Kontrola Powiatowego Inspektora Sanitarnego została przeprowadzona wczoraj, tj. w czwartek. Jak się okazuje w wodzie zakwitły sinice i korzystanie z kąpieli może być niebezpieczne dla zdrowia.

Sinice to bakterie (chociaż dawniej zaliczane były do roślin). Niektóre z nich zawierają toksyny, które z kolei mogą doprowadzić do zatrucia. Zatruć się można zarówno przez bezpośredni kontakt z wodą, w której zakwitły sinice, ale także poprzez wdychanie powietrza unoszącego się nad danym zbiornikiem wodnym.

Do charakterystycznych objawów zatrucia sinicami należą wymioty, nudności, rumień skórny, swędzenie i pieczenie skóry, bóle głowy, brzucha, mięśni, duszności, podrażnienie oczu i gorączka. Na szkodliwe działanie sinic najbardziej narażone są dzieci dlatego gdy podejrzewamy, że mogło dojść do tego rodzaju zatrucia należy jak najszybciej udać się do szpitala.

Ze względu na to, że sinice zakwitły na kąpielisku w Karninie wprowadzono tam całkowity zakaz kąpieli, który będzie obowiązywał do odwołania.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
pochmurnie
12.1 ° C
12.1 °
12.1 °
94 %
1.7kmh
15 %
pt.
27 °
sob.
21 °
niedz.
23 °
pon.
23 °
wt.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE