poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGubinCzterech Syryjczyków zatrzymanych przy granicy w Gubinie

Czterech Syryjczyków zatrzymanych przy granicy w Gubinie

Policjanci z Gubina zatrzymali czterech obywateli Syrii, którzy nielegalnie przebywali na terenie Polski i próbowali dostać się do Niemiec.

Kryminalni gubińskiego komisariatu prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie procederu organizacji nielegalnej migracji cudzoziemców na teren Unii Europejskiej dotarli do informacji, z której wynikało iż w poniedziałek – 1 sierpnia – drogą krajową numer 32 będzie przejeżdżał w kierunku przejścia granicznego Gubinek, samochód przewożący nielegalnych migrantów do Niemiec.

W trakcie patrolowania drogi, otrzymali do dyżurnego komisariatu komunikat o jadącym z dużą prędkością pojeździe marki Ford, którego kierowca stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci mając podejrzenie, iż może to być będący w ich zainteresowaniu pojazd, niezwłocznie udali się w kierunku przejścia, zatrzymując auto do kontroli drogowej.  

Informacja  potwierdziła się. W samochodzie  znajdowało się pięciu cudzoziemców, przy czym tylko kierujący okazał się dokumentami świadczącymi, iż jest obywatelem Gruzji, pozostali podawali jedynie, iż pochodzą z Syrii. W wyniku przeprowadzonej kontroli legalności pobytu cudzoziemców ustalono, że pasażerowie w wieku 16,17 i 48 -lat, przebywają na terytorium Polski nielegalnie.

Z pomocą innych patroli przetransportowani zostali do Komisariatu Policji w Gubinie, gdzie zostali zaopatrzeni w wodę i jedzenie. Natomiast samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Wszyscy zostali zatrzymani. W toku dalszych czynności 17-latkowie oraz 48-latek usłyszeli zarzut przekroczenia wbrew przepisom granicy państwa ze Słowacji do Polski oraz usiłowania przekroczenia granicy państwa z Polski do Niemiec, natomiast 16-latek został przesłuchany w charakterze świadka.  

Z kolei 24-letni obywatel Gruzji podczas przesłuchania usłyszał zarzut udzielenia pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy. Zgodnie z kodeksem karnym za ten czyn grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3.  

Obywatele Syrii po czynnościach zostali przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej z wnioskami o wydanie decyzji o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim po zapoznaniu się z materiałami sprawy zdecydował o wystąpieniu do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec 24-latka tymczasowego aresztowania. Mężczyzna kolejne trzy miesiące spędzi w areszcie.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
17.5 ° C
19.6 °
17.4 °
60 %
1.7kmh
100 %
pon.
29 °
wt.
28 °
śr.
26 °
czw.
27 °
pt.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE