sobota, 1 kwietnia, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Kierowco, z tramwajem nie masz szans!

Kierowco, z tramwajem nie masz szans!

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie rozpoczął akcję mającą na celu uświadomić kierowców jak niebezpieczne może być zderzenie z tramwajem i jak ważne jest zachowanie odpowiednich środków ostrożności w pobliżu przejazdów i przystanków.

Akcja pod nazwą „Z tramwajem nie masz szans” została zainicjowana dlatego, że tylko w tym roku, w okresie od 1. stycznia do 18. października tramwaje brały udział łącznie w 23 zdarzeniach. Tylko cztery z nich spowodowane były z winy kierowców MZK, za resztę odpowiadają kierujący innymi pojazdami.

Jak informują eksperci zderzenie z tramwajem jest niezwykle niebezpieczne zarówno dla pojazdów osobowych jak i tym bardziej dla jednośladów. Kierowcy osobówek, ważących zazwyczaj około jednej lub dwóch ton nie mają żadnych szans w starciu z czterdziestotonowym gigantem. Z uwagi na wagę i wielkość tramwaju ma on długą drogę hamowania, która wynosi około 60 metrów, dlatego często kierowca takiego pojazdu, nawet jeśli w porę zareaguje, nie będzie w stanie w odpowiednim momencie się zatrzymać.  

Celem akcji jest więc uświadomienie kierowców, aby w pobliżu przejazdów tramwajowych czy przystanków zachowali szczególną ostrożność i tym bardziej nie próbowali wymusić pierwszeństwa. Wizja zaoszczędzenia kilku sekund czasu nie jest warta poświęcenia życia czy zdrowia.

Przypomnijmy: w ciągu ostatnich dni w Gorzowie miały miejsca dwa zdarzenia z udziałem tramwajów. Najpierw osobówka wjechała pod pojazd na torowisku na Walczaka, następnie kierowca osobówki nie ustąpił pierwszeństwa na ul. Kazimierza Wielkiego.

Skrzyżowanie Kazimierza Wielkiego z Kukuczki uznawane jest za jedno z najbardziej niebezpiecznych jeśli chodzi o kontakty tramwajów z samochodami. Tylko w tym roku doszło tam aż do czterech wypadków.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
słabe opady deszczu
8.2 ° C
8.2 °
8.2 °
91 %
0.9kmh
100 %
sob.
9 °
niedz.
7 °
pon.
6 °
wt.
6 °
śr.
4 °

NAJPOPULARNIEJSZE