poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraZaćmienie słońca z planetarium. Sprawdź kiedy

Zaćmienie słońca z planetarium. Sprawdź kiedy

Już we wtorek (25 października) Planetarium Wenus zaprasza na niezwykłe wydarzenie. Tego dnia będziemy mogli obserwować w Polsce częściowe zaćmienie słońca. Z tej okazji przygotowano wiele ciekawych atrakcji.

Zaćmienie Słońca powstaje wtedy, gdy Ziemia, Księżyc i Słońca ustawiają się w linii prostej. Wtedy Księżyc przez kilka godzin rzuca cień na naszą planetę i każdy, kto znajdzie się w jego zasięgu, może zobaczyć na niebie zaćmienie Słońca – pisze na swoim blogu „Z głową w gwiazdach” Karol Wójcicki, znany popularyzator astronomii.

Centrum obserwacyjne zostanie przygotowane w zielonogórskiej Palmiarni w godz. 10.30 – 13.30 . Takiego zjawiska nie obserwowaliśmy w Polsce od 7 lat. Dodatkowo Planetarium Wenus przygotowało premierę nowego pokazu pt. „Słońce”. Bilety są już dostępne TUTAJ.

Ten pokaz odkryje przed Wami wiele sekretów naszej Gwiazdy, będziecie mogli także zobaczyć niezwykłe obrazy gwałtownej powierzchni Słońca – czytamy w opisie zaproszenia.

W Polsce najlepsze warunki do obserwacji wystąpią w północno-wschodniej części kraju (Suwałki: faza 0,56 – 45,9% zakrycia), a najsłabsze południowo-zachodniej (Jelenia Góra: faza 0,44 – 32,9% zakrycia). W Warszawie czeka nas zaćmienie o fazie 0,52 z 41,4% zasłonięcia tarczy słonecznej.

W Zielonej Górze będzie to maksymalnie 34%.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
13.9 ° C
13.9 °
12.8 °
39 %
0.8kmh
67 %
pon.
25 °
wt.
25 °
śr.
28 °
czw.
31 °
pt.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE