piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraMakabryczny wypadek na rondzie w Zielonej Górze

Makabryczny wypadek na rondzie w Zielonej Górze [FILM]

Kamery miejskiego monitoringu zarejestrowały zdarzenie drogowe, do którego doszło we wtorek (18 października) wieczorem na rondzie Jana Pawła II w Zielonej Górze. Samochód osobowy wjechał w leżącego na jezdni rowerzystę, który chwilę wcześniej się przewrócił.

32-letni mężczyzna poruszający się rowerem elektrycznym, który poruszał się poza ścieżką rowerową, wjechał na skrzyżowanie i w pewnym momencie na mokrej, śliskiej nawierzchni przewrócił się. Jadący za nim kierujący toyotą nie zdążył w porę zareagować i wjechał w leżącego na jezdni mężczyznę.

Pojazd, zanim się zatrzymał, siłą rozpędu pchał leżącego jeszcze kilka metrów po jezdni. Mimo że zdarzenie wyglądało dość poważnie, rowerzysta nie odniósł poważniejszych obrażeń. Wnioski, jakie kierujący powinni wyciągnąć z tego zdarzenia są jednoznaczne: należy dostosować prędkość pojazdu do panujących warunków atmosferycznych, na skrzyżowaniach zachować szczególną ostrożność, natomiast gdy jest wyznaczona ścieżka rowerowa, rowerzyści powinni się poruszać wyłącznie po niej. 

Nagranie publikujemy ku przestrodze i aby przypomnieć, że przed nami okres jesienno-zimowy, a więc trudny czas dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy o odpowiedniej koncentracji, aby nie popełniać na drodze błędów, bo to właśnie one prowadzą do zdarzeń drogowych. Zachowajmy ostrożność, koncentrację i dostosujmy zarówno nasze zachowanie jak i prędkość do aktualnych warunków na drogach.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
28.4 ° C
28.9 °
28.4 °
41 %
4.1kmh
100 %
pt.
30 °
sob.
21 °
niedz.
23 °
pon.
22 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE