piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieWirtualny świat pełen cyberzagrożeń!

Wirtualny świat pełen cyberzagrożeń!

Krośnieńscy i gubińscy policjanci rozmawiają z młodzieżą z powiatu krośnieńskiego na temat cyberzagrożeń.

„Wirtualna zabawa – konsekwencje”, to tytuł debaty zorganizowanej przez Komendanta Powiatowego Policji w Krośnie Odrzańskim nadkomisarza Tomasza Kaczyńskiego na temat cyberzagrożeń.

Do rozmów na tak ważny temat, który dotyczy zarówno dorosłych jak i młodzież zaproszono uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej w Wężyskach, mieszkańców, specjalistów do spraw profilaktyki społecznej i nieletnich krośnieńskiej komendy, psychologa Beatę Ziębę oraz Komendanta Straży Miejskiej Panią Agnieszkę Pawłow.

W pierwszej części spotkania starszy aspirant Paulina Weryk wyjaśniła kiedy mówimy o cyberzagrożeniach, co kryje się pod pojęciem cyberprzemocy, jakie przybiera formy, co należy zrobić gdy jesteśmy ich ofiarą, a także jakie konsekwencje poniesie sprawca. Psycholog Beata Zięba omówiła z kolei psychologiczne aspekty cyberprzemocy.

W trakcie debaty młodzież zapoznała się z narzędziem funkcjonującym w Policji Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także dowiedzieli się gdzie mogą znaleźć informacje na temat swoich dzielnicowych.

Debata zakończyła się wypełnieniem ankiet podsumowujących przedsięwzięcie, w których młodzież podzieliła się ze swoimi wnioskami i spostrzeżeniami. Jednym z nich kontynuowanie podejmowanie rozmów na temat chorób i problemów psychicznych dzieci i młodzieży.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie umiarkowane
11.5 ° C
11.6 °
11 °
63 %
0.6kmh
52 %
pt.
20 °
sob.
25 °
niedz.
25 °
pon.
26 °
wt.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE