niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Kolejny etap prac na Hawelańskiej. Będzie tam więcej zieleni

Kolejny etap prac na Hawelańskiej. Będzie tam więcej zieleni

Trwa modernizacja deptaku w samym centrum Gorzowa. Od maja trwa remont na odcinku od ul. Sikorskiego do ul. Wełniany Rynek. W tej chwili wykonawca rozpoczął już prace brukarskie związane z przygotowaniem nawierzchni pod nowe nasadzenia drzew i krzewów. Przestrzeń ma się zazielenić!

Roboty toczą się zarówno na Hawelańskiej jak i przy Wełnianym Rynku. Wszystko po to, by zlikwidować istniejące tam wcześniej bariery architektoniczne, krawężniki i wzniesienia i stworzyć jedną, gładką i równą przestrzeń. Docelowo będzie też dużo ładniej, bo nawierzchnia zyska nowy wygląd, a obok tego pojawią się też ławeczki, stojaki rowerowe i, co najważniejsze, więcej zieleni!

W tej chwili trwa budowa infrastruktury, która zapewni roślinom prawidłowy wzrost i wegetację.

Kilkanaście nowych drzew i kilkaset krzewów w centrum

W ramach inwestycji zarówno na ulicy Hawelańskiej jak i Wełniany Rynek zaplanowano nowe nasadzenia.

Przy ul. Hawelańskiej pojawi się 7 nowych drzew z gatunku głóg pośredni oraz ponad 300 szt. bylin i krzewów (m.in.: róże, kaliny, sosny górskie, hortensje bukietowe). Z kolei przy ul. Wełniany Rynek będzie 10 nowych drzew (również głóg pośredni) oraz ponad 200 szt. ponad 300 szt. bylin i krzewów.

Gatunek, który został wybrany – głóg pośredni, jest bardzo odpornym i tolerancyjnym drzewem na wszelkie warunki środowiskowe, a przy tym ma wyjątkowe walory estetyczne i co ciekawe właściwości lecznicze. Nektar, który zawierają, cieszy się popularnością wśród motyli i pszczół. Głóg jest drzewem bardzo odpornym na warunki środowiskowe. Lubi słońce i toleruje niemal każdą glebę. Gatunek ten jest też odporny na zanieczyszczenia atmosferyczne. Drzewa posadzone na ul. Hawelańskiej zostaną wsparte systemem doprowadzającym wodę bezpośrednio do strefy korzeniowej i zapewniającym cyrkulację powietrza. Chcąc ograniczyć niekorzystny wpływ systemu korzeniowego na zlokalizowane w pobliżu sieci uzbrojenia, zastosowane zostaną tzw. ekrany korzeniowe” informują urzędnicy ze spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

Prace mają się zakończyć w drugim kwartale przyszłego roku.

Przypomnijmy: w rejonie ulicy Hawelańskiej występują zmiany w organizacji ruchu i kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
54 %
2.1kmh
100 %
niedz.
19 °
pon.
25 °
wt.
24 °
śr.
19 °
czw.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE