piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Nie uwierzyła fałszywemu wnuczkowi. Czujna seniorka nie dała się oszukać!

Nie uwierzyła fałszywemu wnuczkowi. Czujna seniorka nie dała się oszukać!

Liczne komunikaty w mediach i ostrzezenia ze strony policjantów przynoszą efekty! Dowodem jest na to postawa seniorki z Międzyrzecza, do której zadzwonili oszuści z historyjką „na wnuczka”. W trakcie rozmowy o wypadku wnuczka do jej mieszkania przyszedł… prawdziwy wnuczek! Cały i zdrowy.

Wszystko działo się w środę (18.10). Do jednej ze starszych mieszkanek Międzyrzecza zadzwonił mężczyzna informując o poważnym wypadku samochodowym, którego miał doznać jej wnuczek. Jak zwykle w takiej sytuacji natychmiast potrzebne były pieniądze, które pomogłyby ocalić życie i zdrowie poszkodowanego.

Seniorka nie uwierzyła i zaczęła wypytywać o szczegóły

W trakcie rozmowy seniorka zaczęła zadawać pytania, które miały na celu weryfikację tożsamości rozmówcy i potwierdzenie prawdziwości jego słów. Na dodatek po chwili, w mieszkaniu kobiety zjawił się jej prawdziwy wnuczek co ostatecznie utwierdziło seniorkę w przekonaniu, że rozmawia z oszustami.

– Ta historia pokazuje, że niezależnie od wieku, czujność i umiejętność rozpoznawania prób oszustwa są niezwykle ważne. Oszustwa telefoniczne stanowią poważne zagrożenie, ale dzięki świadomości i szybkiemu działaniu można się przed nimi obronić – przyznaje Mateusz Maksimczyk z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Funkcjonariusze przypominają, by o każdym podobnym incydencie natychmiast informować policję.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
27.7 ° C
27.7 °
27.7 °
43 %
0.9kmh
70 %
pt.
28 °
sob.
23 °
niedz.
22 °
pon.
23 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE