niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Koncerty, występy i turnieje. Święto Niepodległości w Gorzowie

Koncerty, występy i turnieje. Święto Niepodległości w Gorzowie

Już w piątek, 11. Listopada, w całej Polsce hucznie obchodzone jest Święto Niepodległości. Również w Gorzowie na ten dzień zaplanowano szereg atrakcji dla mieszkańców. Będą nie tylko oficjalne uroczystości, ale także gry, wydarzenia sportowe, koncerty i występy.

Świętowanie rozpocznie się o godzinie 12:00 kiedy to pod pomnikiem marszałka Piłsudskiego złożone zostaną kwiaty, a chór z II Liceum ogólnokształcącego odśpiewa hymn. Później, o godzinie 13:00 w Katedrze rozpocznie się msza święta z oprawą wojskową.

Od 14:45 uroczystości przeniosą się na Stary Rynek gdzie zaplanowano oficjalny apel połączony z wręczeniem odznaczeń państwowych.

Po tym wszystkim, czas na zabawę! O godzinie 16:30 spod Urzędu Miasta na Stary Rynek wyruszy Gorzowska Orkiestra Dęta i tancerze zespołu Mali Gorzowiacy. Będzie głośno i radośnie. Zwłaszcza, ze o 17:00 na Starym rynku na mieszkańców czeka niespodzianka: każdy zostanie zaproszony do wspólnego odtańczenia poloneza.

Później rozpocznie się koncert Gorzowskiej Orkiestry Dętej, a po nim z koncertem pieśni patriotycznych wystąpią Mali Gorzowiacy. W międzyczasie każdy chętny będzie się mógł poczęstować wojskową grochówką i barszczem ukraińskim.

Muzycznie będzie także w Filharmonii Gorzowskiej, gdzie o 19:00 rozpocznie się Koncert Niepodległościowy, a sam budynek Filharmonii, już od 17:00 będzie podświetlony narodowymi barwami. Zaświeci się również ściana frontowa urzędu miasta. Biało-czerwone iluminacje i napis „Niepodległa” będzie widniał na budynku od godziny 16:00 do 21:00.

Tego dnia nie zabraknie też atrakcji sportowych. O godzinie 10:00 rozpocznie się turniej koszykówki 3×3 (w hali OSiRu przy ul. Słowiańskiej). O tej samej porze rozpocznie się gra terenowa na Trasie Siedmiu Wzgórz, a o 15:00 zaplanowano Bieg Niepodległościowy. Uczestnicy wyruszą z bulwaru i będą mieli do pokonania 11-kilometrową trasę. Można się zgłaszać jeszcze przed samym biegiem.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
bezchmurnie
14.8 ° C
14.8 °
14.8 °
73 %
4.3kmh
0 %
niedz.
23 °
pon.
24 °
wt.
24 °
śr.
27 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE