piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Kontrola zakończona. Przebudowa Dworcowej może ruszać!

Kontrola zakończona. Przebudowa Dworcowej może ruszać!

Wszystkie procedury przetargowe związane z planowaną przebudową ulicy Dworcowej w Gorzowie zostały przeprowadzone prawidłowo. Tak wykazał kontrola wykonana przez Prezesa Zamówień Publicznych. To oznacza, że prace wreszcie mogą się rozpoczynać!

W środę (21.06) urzędnicy podpisali umowy zarówno z wykonawcą prac jak i przedstawicielami firmy nadzoru inwestorskiego. Mimo, że postępowanie przetargowe na wykonawcę robót zostało rozstrzygnięte w połowie maja to dopiero teraz zakończyła się kontrola przeprowadzona przez Prezesa Zamówień Publicznych. Bez jej wyniku nie można było ruszyć dalej. Teraz wiadomo już, że w przetargu nie wystąpiły żadne nieprawidłowości, a roboty budowalne mogą się rozpoczynać.

Przypomnijmy: w ramach zadania przebudowana ma zostać ulica Dworcowa wraz z torowiskiem i siecią trakcyjną, ale także rozbudowany zostanie cały system informacji pasażerskiej i monitoringu miejskiego.

Ulica Dworcowa zostanie przebudowana na odcinku około 200 metrów. Wykonany zostanie deptak dla pieszych, zatoki autobusowe, zbudowane toalety dla podróżnych i system informacji pasażerskiej. Zainstalowane będą kamery monitoringu wizyjnego. Pracę obejmą też przebudowę fragmentów ulic Składowej i Jancarza. Wykonawcą przebudowy będzie znana gorzowianom firma ZUE S.A., która sprawnie przeprowadziła remont ulicy Chrobrego – informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy z gorzowskiego magistratu.

Koszt prac to ok. 23 milionów złotych, z czego ponad 17 mln zł zapłaci miasto, a ponad 6 mln zł PWiK. Roboty mają się zakończyć późną jesienią przyszłego roku.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
pochmurnie
12.1 ° C
12.1 °
12.1 °
94 %
1.7kmh
15 %
pt.
27 °
sob.
21 °
niedz.
23 °
pon.
23 °
wt.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE