środa, 29 marca, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Kręć kilometry dla Gorzowa. Zaczął się oficjalny trening

Kręć kilometry dla Gorzowa. Zaczął się oficjalny trening

Po raz kolejny Gorzów będzie się ubiegał o miano Rowerowej Stolicy Polski. Główną rywalizację zaplanowano na czerwiec, ale już teraz rozpoczął się trening. Wszyscy chętni mogą wsiadać na rower i kręcić kilometry dla swojego miasta!

W zmaganiach o tytuł Rowerowej Stolicy Polski może wziąć udział każdy chętny. Chodzi o to, aby jeżdżąc na rowerze zapisywać przejechane kilometry w specjalnej aplikacji. Wygra miasto, dla którego rowerzyści wykręcą najwięcej kilometrów. Oficjalna rywalizacja rozpocznie się, jak co roku, w czerwcu, ale już teraz wystartował trening. Co to oznacza?

– Zasady podczas treningu różnią się tym, że kilometry przejechane na rowerze sumują się dla wybranego miasta. W rywalizacji głównej natomiast stosujemy przelicznik: przejechane kilometry są przeliczane na punkty uwzględniające wielkość miast – tłumaczy koordynator akcji Tomasz Dobrowolski.

Do treningu w tym roku zgłosiło się 47 miast, w tym Gorzów Wielkopolski. Włączenie się do zabawy jest bardzo proste. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację „Aktywne Miasta”. Następnie w menu należy wybrać zakładkę „Rywalizację”, później „Ogólne” i Trening Rowerowej Stolicy polski 2022. Aby dołączyć do rywalizacji należy z listy wybrać odpowiednie miasto. Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
-2.3 ° C
-2.3 °
-2.3 °
71 %
0.5kmh
100 %
śr.
9 °
czw.
14 °
pt.
14 °
sob.
9 °
niedz.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE