niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieMieszkańcy oburzeni na rozbiórkę placu zabaw przy Wakacyjnej

Mieszkańcy oburzeni na rozbiórkę placu zabaw przy Wakacyjnej

W tygodniu rozebrany został plac zabaw przy ulicy Wakacyjnej w Krośnie Odrzańskim. Okoliczni mieszkańcy są oburzeni decyzją urzędu miasta.

Plac zabaw przy ulicy Wakacyjnej w Krośnie Odrzańskim został rozebrany w poniedziałek – 21 marca. Okoliczni mieszkańcy, zwłaszcza rodzice byli zaskoczeni decyzją urzędu miasta, który postanowił zlikwidować ten obiekt. Dlaczego?

W rozmowie z Gazetą Lubuską pracownik krośnieńskiego urzędu poinformował, że decyzja została podjęta, ponieważ na placu zabaw przy ulicy Wakacyjnej nieustannie dochodziło do zniszczeń.

– Plac zabaw był zniszczony, ogrodzenie było zdewastowane, każde przęsło było uszkodzone i zagrażało to bezpieczeństwo dzieci. Uzupełnialiśmy ogrodzenie przy pomocy płotu betonowego i jego elementy były kradzione – powiedziała Gazecie Lubuskiej Lilia Jasińska z Wydziału Gospodarki Nieruchomościami, Ochrony Środowiska i Rolnictwa w Urzędzie Miasta w Krośnie Odrzańskim.

Do tego typu sytuacji na placu przy ulicy Wakacyjnej miało dochodzić cyklicznie. Urząd Miasta w Krośnie Odrzańskim ponosił coraz większe koszty związane z naprawami szkód. Ostatecznie okazało się, że to syzyfowa praca, ponieważ mieszkańcy nie dbali o to miejsce i dochodziło do ponownych dewastacji.

Innego zdania są mieszkańcy ulicy Wakacyjnej. Jedna z mieszkanek wytknęła krośnieńskiemu samorządowi na Facebooku, że to on zaniedbał to miejsce:

„Dzięki mnie i koleżance ten plac zabaw powstał. My dbaliśmy, jako rodzice o niego, a pracownicy urzędu miasta, od kiedy go postawiono, ani razu nie przyszli naprawiać sprzętu. Osobiście naprawialiśmy popsute rzeczy na bieżąco, wyprosiliśmy od miasta impregnat do drewna i z mężem oraz koleżanką malowaliśmy elementy placu zabaw. Teraz nagle urzędnicy mają pretensje, że po latach, podczas których nie było żadnych napraw przeprowadzonych przez miasto, plac zaczął niszczeć. Były niejedne zgłoszenia w urzędzie, ale słyszeliśmy tylko w odpowiedzi, że nie ma pieniędzy.” – czytamy we wpisie pani Marty.

Urząd Miasta w Krośnie Odrzańskim podkreśla, że ma coraz więcej kłopotów z wandalizmem na placach zabaw. Urzędnicy podkreślają jednak, że sprawcy będą pociągnięci do odpowiedzialności. Kilka ostatnich wyczynów wandali zostało uchwyconych przez kamery monitoringu, które zostały już przekazane krośnieńskiej policji.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
19.1 ° C
19.3 °
17.8 °
69 %
6kmh
100 %
niedz.
19 °
pon.
9 °
wt.
8 °
śr.
11 °
czw.
11 °

NAJPOPULARNIEJSZE