wtorek, 28 marca, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskiePolicjanci rozmawiają w szkołach o handlu ludźmi

Policjanci rozmawiają w szkołach o handlu ludźmi

O tym czym jest handel ludźmi mówią policjanci krośnieńskiej komendy w trakcie spotkań organizowanych w szkołach ponadpodstawowych.

Wprawdzie do wakacji jeszcze kilka miesięcy, jednak policjanci Zespołu do spraw profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim już rozpoczęli spotkania w szkołach ponadpodstawowych, podczas których poruszają tematykę dotyczącą handlu ludźmi.

W trakcie zajęć funkcjonariusze wyjaśniają przede wszystkim co kryje się pod tym pojęciem, jakie przybiera formy, w jaki sposób działają sprawcy, a także jaki jest sposób myślenia ofiar handlu ludźmi.

Z uwagi, iż wiele młodych osób szuka sezonowej pracy za granicą, uwrażliwią ich na co powinni zwrócić uwagę podczas przeglądania ogłoszeń, wyjaśniają zagrożenia wynikające z korzystania z super okazji, bądź pomocy nowo poznanych znajomych, a także udzielają cennych wskazówek, dzięki którym młodzież może zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

Warto pamiętać, że handel ludźmi jest to jeden z rodzajów przestępczości zorganizowanej, a jego ofiarą może stać się każdy bez względu na płeć, wiek czy też pochodzenie. Istotne jest byśmy wiedzieli na temat jak najwięcej, by móc rozpoznać sytuacje, które mogą zagrażać nie tylko nam samym, ale także naszym znajomym. Spotkania organizowane są we wszystkich szkołach ponadpodstawowych na terenie powiatu krośnieńskiego.

Więcej na ten temat można znaleźć także na stronach internetowych:


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie umiarkowane
0.9 ° C
0.9 °
-0.1 °
75 %
5.5kmh
81 %
wt.
6 °
śr.
6 °
czw.
18 °
pt.
13 °
sob.
9 °

NAJPOPULARNIEJSZE