niedziela, 3 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Krwiobus zaparkuje w Gorzowie. Kto będzie mógł oddać krew?

Krwiobus zaparkuje w Gorzowie. Kto będzie mógł oddać krew?

Z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK pod gorzowskim urzedem miasta zaparkuje krwiobus, w którym każdy chętny (i mający taką możliwość) będzie mógł oddać krew. Dlaczego to takie ważne?

Święto wszystkich dawców

Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża obchodzone są w dniach od 22 do 26 listopada.

„Jest to święto wszystkich polskich Honorowych Dawców Krwi, którzy bezinteresownie przekazują cząstkę siebie osobom potrzebującym. Krew jest darem bezcennym, najlepszym jaki może podarować człowiek drugiemu człowiekowi” czytamy na stronie www.pck.pl.

W Gorzowie uroczystości związane z tym świętem odbędą się w piątek, tj. 24. listopada. Wtedy też honorowi dawcy otrzymają wyróżniania, a chętni będą mogli oddać krew.

Krwiobus przyjedzie do Gorzowa

W piątek przed ratuszem przy ulicy Sikorskiego stanie krwiobus. W godzinach od 8:00 do 12:00 będzie tam można oddać krew. Kto może to zrobić?

Przede wszystkim osoby w wieku od 18 do 65 roku życia, które ważą nie mniej niż 50 kilogramów. Co więcej, krwiodawcy powinni być zdrowi, aby pobranie krwi nie wywołało ewentualnych ujemnych skutków dla jego stanu zdrowia lub stanu zdrowia przyszłego biorcy.

Na stronie rządowej gov.pl znajduje się też lista chorób wykluczających możliwość oddania krwi. Przypomnijmy: krwiodawca ma możliwość do zwolnienia z pracy w dniu, w którym oddaje krew oraz w dniu następnym.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
słabe opady śniegu
-1.8 ° C
-1.8 °
-1.8 °
82 %
1.8kmh
100 %
niedz.
-1 °
pon.
-1 °
wt.
-0 °
śr.
1 °
czw.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE