niedziela, 3 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczRemont zakończony! Z dróg zniknęły dziury

Remont zakończony! Z dróg zniknęły dziury

Zaledwie parę dni temu urzednicy rpzekazali meiszkańcom Międzyrzecza świetną wiadomość: zakończyły się roboty drogowe związane z remontem trzech ważnych ulic: Norwida, Malczewskiego i Konopnickiej. Teraz mieszkańcy bez obaw mogą jeździć po nowej, gładkiej nawierzchni.

Prace związane z utwardzeniem trzech ulic rozpoczęły się w listopadzie tego roku i zgodnie z zapowiedziami potrwały rok. Wszystkie trzy drogi, tj. Norwida, Malczewskiego i Konopnickiej, zostały utwardzone i pokryte asfaltem. Dodatkowo, wybudowano chodniki, postawiono nowe lampy i zmieniono wpusty kanalizacji deszczowej.

Łączna długość wyremontowanych dróg wynosi nieco ponad kilometr. Wzdłuż dróg wybudowano też chodniki i wpusty kanalizacji deszczowej oraz postawiono 25 latarni – informuje Sylwester Suchowski, kierownik Wydziału Realizacji Inwestycji w międzyrzeckim ratuszu.

Takie prace były konieczne, bo mieszkańcy już od dawna narzekali na fatalny stan ulic, które przy opadach deszczu zamieniały się w istne bajora błota, a znajdujące się wszędzie dziury groziły uszkodzeniem auta. Dzięki remontowi mieszkańcy nie muszą się już obawiać o swoje samochody. Tym bardziej, że w ostatnim czasie przy ul. Norwida pojawiło się kilkanaście nowych domów, dlatego konieczne było odpowiednie dostosowanie dróg do potrzeb mieszkańców.

Koszt prac wyniósł 4 mln 381 tys. zł, z czego połowa tej kwoty to rządowe dofinansowanie. Samymi robotami zajęła się firma Burbet.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
słabe opady śniegu
-2.4 ° C
-2.4 °
-2.4 °
94 %
4.3kmh
100 %
niedz.
-1 °
pon.
-1 °
wt.
-0 °
śr.
1 °
czw.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE