piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Kto podpalił altany śmietnikowe? Policja wciąż szuka sprawcy

Kto podpalił altany śmietnikowe? Policja wciąż szuka sprawcy [ZDJĘCIA]

INNEKO oszacowało straty związane z podpaleniem altan śmietnikowych, do których doszło w ubiegły poniedziałek (30.01) na Górczynie. To właśnie wtedy w siedmiu miejscach podłożono ogień, który doszczętnie strawił aż 41 pojemników na odpady. Wciąż nie wiadomo kto za tym stoi. Policja szuka sprawy lub sprawców oraz ewentualnych świadków zdarzenia.

Jak widać na zdjęciach udostępnionych przez INNEKO Gorzów pojemniki na śmieci zostały całkowicie spalone, w niektórych z nich pozostały jedynie metalowe elementy. To nie wszystko, bo zdewastowane zostały całe altany śmietnikowe.

Takie podpalenie to skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, które stanowiło duże zagrożenie dla okolicznych mieszkańców czy stojących w pobliżu samochodów. Nie mówiąc już o kosztach związanych z postawieniem nowych koszy – te oszacowano na około 40 tysięcy złotych.

Policja wciąż szuka sprawcy lub sprawców, którzy mogli się dopuścić takiego bezpodstawnego czynu. Funkcjonariusze nie mają wątpliwości, ze było to działanie celowe. Proszą też o kontakt osoby, które są świadkami zdarzenia.

Przypomnijmy: sytuacja miała miejsce w poniedziałek we wczesnych godzinach porannych. To właśnie po godzinie 4:00 strażacy dostali pierwszy sygnał po podpaleniu, które miało miejsce przy ulicy Legionów Polskich. Później, do godziny 7 strażacy wyjeżdżali jeszcze sześć razy. Ogień został podłożony do śmietników przy ulicach: Kwiatkowskiego, Paderewskiego, Narutowicza, Witosa, Kościuszki i 8 Maja.

fot. INNEKO Gorzów


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
7.1 ° C
7.1 °
7.1 °
91 %
0.8kmh
61 %
pt.
21 °
sob.
24 °
niedz.
24 °
pon.
27 °
wt.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE