wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Które gorzowskie liceum jest najlepsze?

Które gorzowskie liceum jest najlepsze?

Znamy już wyniki tegorocznego rankingu szkół średnich przygotowanego przez portal edukacyjny „Perspektywy”. Jak co roku zestawiono ze sobą wszystkie szkoły przedstawiając ich osiągnięcia zarówno na poziomie lokalnych jak i ogólnopolskim. Które liceum jest najlepsze w Gorzowie, a które w całym województwie lubuskim?

Przygotowując ranking najlepszych szkół średnich brano pod uwagę sukcesy szkoły w olimpiadach oraz wyniki matur zarówno z przedmiotów obowiązkowych jak i dodatkowych. Jak wyglądają więc wyniki rankingu Perspektywy 2023?

Najlepszym liceum w Gorzowie okazało się… II LO znajdujące się przy ulicy Przemysłowej. Zaraz za nim I LO mieszczące się przy ulicy Puszkina. Trzecie miejsce na podium zajęło IV LO, czyli tak zwane „Rondo” zlokalizowane przy Kosynierów Gdyńskich, z kolei na czwartym ulokowało się III LO z ulicy Warszawskiej. . W kwestii trzech pierwszych miejsc nie powinno być zaskoczenia, ponieważ to właśnie te trzy licea przodują w gorzowskich rankingach.

A jak wygląda to na poziomie całego województwa lubuskiego? Jak wskazuje ranking najlepszą szkołą średnią w Lubuskiem jest I LO im. Edwarda Dembowskiego z Zielonej Góry, na miejscu drugim Społeczne LO z Żar, a na miejscu trzecim gorzowskie II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie (czwarte miejsce zajęło I LO z Gorzowa). Tutaj kolejne gorzowskie liceum, czyli „Rondo” zajmuje dopiero 10. miejsce, a III LO znalazło się na miejscu 22.

Ranking szkół wyższych przygotowywany jest przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” od 1992 roku. To właśnie wtedy wydawnictwo Perspektywy Press opublikowało pierwszy w Polsce fachowy ranking szkół – w tym wypadku był to ranking liceów warszawskich. Ale to dopiero sześć lat później, od 1998 roku, rozpoczęło się regularne, profesjonalne publikowanie rankingu wszystkich szkół średnich.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
97 %
2.4kmh
54 %
wt.
9 °
śr.
11 °
czw.
10 °
pt.
14 °
sob.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE