czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Ktoś kradnie kratki kanalizacyjne. Uwaga na dziury!

Ktoś kradnie kratki kanalizacyjne. Uwaga na dziury!

W czerwcu nasiliły się kradzieże kratek na wpustach do ulicznej kanalizacji deszczowej. Mieszkańcy powinni uważać, ponieważ dziury po kratkach mogą stanowić niebezpieczeństwo. O sprawie została powiadomiona policja i straż miejska.

Jak informują urzędnicy: do kradzieży dochodzi najczęściej podczas weekendu. Kratki zniknęły między innymi z ulic Niemcewicza, Nowej, Sułkowskiego, Okólnej, Zielonej i Warszawskiej.

Kradzieże nie są pojedynczymi przypadkami, ktoś stworzył sobie źródło dochodu – przyznaje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy z gorzowskiego magistratu.

Każda taka kratka to strata dla miasta, które za nową musi zapłacić około pięciu tysięcy złotych. Dlatego o procederze została już powiadomiona policja oraz straż miejska, które mają zwiększyć kontrole w tym względzie. Właściciele punktów skupu złomu również proszeni są o czujność. Złodzieje muszą bowiem sprzedać swój łup, a w tym celu mogą się udać właśnie do takich punktów.

– Urząd miasta prosi właścicieli takich skupów o niesprzyjanie popełnianiu przestępstw, które zagrożone są karą od 3 miesięcy do 5 lat – dodaje Wiesław Ciepiela.

Sprawa jest tym bardziej poważna, ze zanim uda się wymienić skradzioną kratkę na drodze pozostaje dziura, która stanowi zagrożenie zarówno dla pojazdów jak i dla pieszych.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
bezchmurnie
13.7 ° C
13.7 °
13.7 °
95 %
2.5kmh
2 %
czw.
26 °
pt.
28 °
sob.
31 °
niedz.
32 °
pon.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE