czwartek, 9 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraChcą przywrócić blask "Dziadkowi"

Chcą przywrócić blask „Dziadkowi”

„Dziadek” to wóz strażacki OSP Sucha, który wyjechał z taśmy produkcyjnej w 1972 roku. I, mimo że jest lekko przyrdzewiały, to służy strażakom-ochotnikom do dzisiaj. Teraz organizują festyn, aby zebrać środki na konserwację i naprawę pojazdu.

– Chcecie poczuć się jak strażacy? Poznać specyfikę naszej pracy, obejrzeć i wypróbować strażacki sprzęt? Przejechać się wozem strażackim? A może to wasze dzieci fascynują się strażą pożarną? Jeśli tak, to musisz przyjść na nasz piknik – zachęcają organizatorzy na stronie wydarzenia.

Piknik odbędzie się 25 czerwca o godz. 15.00 przy remizie w Suchej. Podczas imprezy odbędą się pokazy naszej Drużyny Młodzieżowej i symulacja akcji strażackiej. Odbędą się gry i zabawy strażackie dla najmłodszych. Dorośli będą mogli poznać specyfikę sprzętu strażackiego. Odbędą się również licytacje gadżetów strażackich.

– Gdy okazało się, że kupimy nowoczesny wóz, pojawiła się radość, jednak po chwili pojawiło się też pytanie, co z „dziadkiem”, przecież służył nam trzy pokolenia – mówi Małgorzata Żyła, prezes OSP Sucha w rozmowie z oficjalnym miejskim profilem.

Za zebrane środki strażacy planują wyremontować silnik, przeprowadzić naprawy blacharsko – lakiernicze oraz wyremontować wnętrze.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
-6.1 ° C
-6.1 °
-9.6 °
45 %
1.5kmh
3 %
czw.
3 °
pt.
3 °
sob.
5 °
niedz.
7 °
pon.
8 °

NAJPOPULARNIEJSZE