niedziela, 24 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościZielona GóraChcą przywrócić blask "Dziadkowi"

Chcą przywrócić blask „Dziadkowi”

„Dziadek” to wóz strażacki OSP Sucha, który wyjechał z taśmy produkcyjnej w 1972 roku. I, mimo że jest lekko przyrdzewiały, to służy strażakom-ochotnikom do dzisiaj. Teraz organizują festyn, aby zebrać środki na konserwację i naprawę pojazdu.

– Chcecie poczuć się jak strażacy? Poznać specyfikę naszej pracy, obejrzeć i wypróbować strażacki sprzęt? Przejechać się wozem strażackim? A może to wasze dzieci fascynują się strażą pożarną? Jeśli tak, to musisz przyjść na nasz piknik – zachęcają organizatorzy na stronie wydarzenia.

Piknik odbędzie się 25 czerwca o godz. 15.00 przy remizie w Suchej. Podczas imprezy odbędą się pokazy naszej Drużyny Młodzieżowej i symulacja akcji strażackiej. Odbędą się gry i zabawy strażackie dla najmłodszych. Dorośli będą mogli poznać specyfikę sprzętu strażackiego. Odbędą się również licytacje gadżetów strażackich.

– Gdy okazało się, że kupimy nowoczesny wóz, pojawiła się radość, jednak po chwili pojawiło się też pytanie, co z „dziadkiem”, przecież służył nam trzy pokolenia – mówi Małgorzata Żyła, prezes OSP Sucha w rozmowie z oficjalnym miejskim profilem.

Za zebrane środki strażacy planują wyremontować silnik, przeprowadzić naprawy blacharsko – lakiernicze oraz wyremontować wnętrze.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
pochmurnie
18.4 ° C
18.4 °
17.8 °
46 %
2.2kmh
17 %
niedz.
19 °
pon.
21 °
wt.
24 °
śr.
26 °
czw.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE