poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGubinSezon Cariny Gubin w III lidze. Mogło być lepiej?

Sezon Cariny Gubin w III lidze. Mogło być lepiej?

Sezon piłkarski za nami. Carina Gubin utrzymała się w III lidze. Prezes zarządu Cariny Gubin, Andrzej Iwanicki w rozmowie z Gazetą Lubuską przyznał, że mogło być lepiej.

14 miejsce. 11 zwycięstw, 6 remisów i 17 porażek. 39 punktów w III lidze. Tak wyglądają najważniejsze statystyki Cariny Gubin po sezonie 2021/2022. Prezes zarządu Cariny Gubin, Andrzej Iwanicki w rozmowie z Gazetą Lubuską przyznał, że mogło być lepiej.

„- Z mojej strony, miałem trochę większe oczekiwania. Liczyłem na to, że po zimowym okienku transferowym, w którym znacznie się wzmocniliśmy, zakończymy sezon w środku tabeli. Przyszedł do nas m.in. Jakub Ryś czy Yuya Kamon. Nowi chłopcy w dużej mierze spisywali się dobrze, momentami nawet bardzo dobrze, a mimo to mieliśmy spore problemy w drugiej połowie sezonu.” – powiedział w rozmowie z Gazetą Lubuską A. Iwanicki.

Prezes Cariny zauważył, że Carina miała problemy ze zdobywaniem bramek. Dodał również, że konieczne są wzmocnienia w obronie, jeśli gubiński zespół ma dalej grać w stylu, w którym grał w tym sezonie. Przyznał również, że trener Grzegorz Kopernicki będzie w nadchodzących rozgrywkach dalej prowadził drużynę z Gubina.

„- Wszyscy mówią, że drugi sezon jest zwykle trudniejszy od pierwszego, ale nie chcę, aby naszym głównym celem była walka o utrzymanie w III lidze. Liczę na to, że będziemy patrzeć w górę tabeli, a nie w dół. Chciałbym, aby zespół ustabilizował formę i znalazł się w środku tabeli, a najlepiej w jej górnej części. Skoro jako beniaminek, po dużej przebudowie, jesienią 2021 roku mogliśmy notować takie wyniki, to nie widzę przeszkody, aby po przetarciu na tym poziomie tego nie powtórzyć.” – powiedział A. Iwanicki w rozmowie z Gazetą Lubuską.

Prezes zarządu Cariny pochwalił również zorganizowaną grupę kibiców za doping w tym sezonie. Odniósł się też do nadchodzącej modernizacji stadionu miejskiego oraz tego, że na czas prac budowlanych Carina może przenieść się na stadion do Lubska lub Krosna Odrzańskiego. To jednak jeszcze nie jest pewne i odpowiednie rozmowy będą podjęte, kiedy prace nad stadionem będą blisko rozpoczęcia.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
bezchmurnie
28.4 ° C
29.1 °
27.9 °
38 %
2.7kmh
4 %
pon.
30 °
wt.
27 °
śr.
26 °
czw.
27 °
pt.
29 °

NAJPOPULARNIEJSZE