niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaWiadomościGubinBędzie przebudowa stadionu w Gubinie. W końcu!

Będzie przebudowa stadionu w Gubinie. W końcu!

Urząd Miasta w Gubinie otrzymał 15,5 mln zł dofinansowania z programu Polski Ład na przebudowę stadionu miejskiego.

Planowanie tego wielkiego zadania trwa już parę lat. Miasto Gubin od dawna miało w rękach wszystkie potrzebne dokumenty, aby ruszyć z kompleksową przebudową stadionu miejskiego. Brakowało tylko możliwości sfinansowania potężnej inwestycji, którą wyceniono na ok. 20 do 30 mln zł.

W poniedziałek – 30 maja – pojawiła się informacja o wyniku drugiego naboru z Rządowego Funduszu Polskiego Ładu: Program Inwestycji Strategicznych. Jak się okazało, jeden z większych projektów, który otrzymał dofinansowanie, dotyczył przebudowy stadionu miejskiego w Gubinie.

Burmistrz Gubina Bartłomiej Bartczak zdradził w rozmowie z portalem Krosno Odrzańskie Nasze Miasto, że prace związane z przebudową stadionu miejskiego w Gubinie mogą rozpocząć się jeszcze w tym roku. Będzie to jednak pierwszy etap zadania, który ma zostać zrealizowany w ciągu dwóch lat.

” – Chcemy skupić się na murawie, bieżni, elementach lekkoatletycznych, a także trybunach i oświetlenia. Będą też nowe skocznie oraz m.in. miejsce do rzutu młotem. To zostało zawarte w projekcie – powiedział Bartczak. – Wiemy, że bolączką są szatnie, ale one najpewniej zostaną zrobione w drugiej kolejności.”

Burmistrz Gubina dodał, że będą starali się pozyskać dodatkowe pieniądze na drugi etap przebudowy stadionu w kolejnym naborze Rządowego Funduszu Polskiego Ładu: Program Inwestycji Strategicznych. W drugim etapie miałyby się znaleźć obiekty na zapleczu, m.in. szatnie.

Przebudowa stadionu nie jest jedynym zadaniem w Gubinie, która ma zostać dofinansowane z Polskiego Ładu. Oprócz nich pieniądze przyznane zostały na:

  • Budowa drogowo-rowerowej obwodnicy Gubina (etap I) – Rozbudowa drogi powiatowej nr 1154F od skrzyżowania z drogą 1153F w m. Żytowań do drogi wojewódzkiej nr 138 – 5 000 000 zł (Powiat Krośnieński)
  • Przebudowa drogi gminnej nr 000674F i budowa drogi gminnej nr 000673F w m. Czarnowice – 1 205 920,60 zł (gmina Gubin)
  • Modernizacja SUW w m-ci Wałowice oraz budowa sieci wodociągowej z SUW do m-ci Wałowice, Drzeńsk Mały i Drzeńsk Wielki – 7 589 407,50 zł (gmina Gubin)

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
pochmurnie
13 ° C
13.5 °
12.3 °
96 %
2.8kmh
13 %
niedz.
22 °
pon.
25 °
wt.
28 °
śr.
27 °
czw.
16 °

NAJPOPULARNIEJSZE